Zatrzymali ruch pod najdłuższym tunelem w Polsce. Chcieli zrobić... sesję fotograficzną swojego VW Golfa [WIDEO]

Zatrzymali ruch pod najdłuższym tunelem w Polsce. Chcieli zrobić... sesję fotograficzną swojego VW Golfa [WIDEO]

tunel-volkswagen-golf

Podaj dalej

Niecałe dwa tygodnie temu w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy otwarty został nowy, najdłuższy w Polsce tunel. Choć zdecydowana większość kierowców przejeżdża go prawidłowo, nie brakuje prawdziwych „artystów”, jak ten kierowca Volkswagena Golfa. Wspólnie z kumplami postanowili zablokować ruch na 3-pasmowej drodze, aby zrobić parę fotek. 

Tunel to nie miejsce na sesję zdjęciową

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) opublikowała dziś na Facebooku film, po którym… no właśnie – ręce opadają? Aż ciężko tu o komentarz. Na ich fanpage czytamy:

tunel-volkswagen-golf

– Poczynania kierowców rejestrują kamery systemu zarządzania tunelem. Obraz ze 134 kamer wyświetlany jest na monitorach Centrum Zarządzania Tunelem (CZT), które pracuje 24/7, a także zapisywany jest przez system monitoringu. Każde zatrzymanie pojazdu, czy też pojawienie się pieszego wzbudza alarm systemu. 

Co trzeba mieć w głowie, żeby przy pomocy dwóch czy trzech kumpli jadących innymi samochodami, zablokować cały ruch na 3-pasmowej drodze? A wszystko p oto, żeby zrobić sobie zdjęcia… przy Volkswagnie Golfie. 

Mandat będzie wysoki

Ta sytuacja pokazuje tylko, jak nieodpowiedzialni potrafią być niektórzy kierowcy, o braku jakiejkolwiek empatii nie mówiąc. Mamy nadzieję, że zdjęcia wyszły cudownie, bo z pewnością mandat dla tych kierowców nie będzie niski. 

GDDKiA: – Już pierwszej nocy po oddaniu tunelu do ruchu kamery zarejestrowały sesję zdjęciową z udziałem trzech pojazdów. Dzień później rozmowy na pasie awaryjnym, a w okresie świątecznym kolejnych kilka niebezpiecznych zdarzeń. Od zatrzymania pojazdu tuż przed wyjazdem z tunelu, przez postój za sprawą potrzeby fizjologicznej dziecka czy też nocną zorganizowaną akcję z zablokowaniem wjazdu od strony Wilanowa, by zrobić sesję zdjęciową wewnątrz tunelu. Wszystkich nieodpowiedzialnych kierowców i ich pasażerów przebił jednak ten, który wysiadł z pojazdu, by spróbować stanąć na głowie na jednym z pasów ruchu drogi ekspresowej. Kierowcy powinni pamiętać, że przepisy ustawy – Prawo o ruchu drogowym jasno mówią o zakazie zatrzymania pojazdu w tunelu. Filmy oraz zdjęcia dokumentujące naruszenie prawa będziemy przekazywać Policji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News