Doszczętnie rozbił kultowe Ferrari Testarossa. Zgromadzony tłum nagrodził go ironicznymi brawami [WIDEO]

Doszczętnie rozbił kultowe Ferrari Testarossa. Zgromadzony tłum nagrodził go ironicznymi brawami [WIDEO]

ferrari-testarossa-wypadek

Podaj dalej

W internecie nic nie ginie, internet również nie wybacza błędów. Ale błędu nie wybaczyli także zebrani podczas przejazdu tego Ferrari Testarossa kibice. Gdy kierowca rozbił kultową maszynę, rozległy się gromkie brawa. 

Rozbite Ferrari Testarossa

Impreza miała miejsce jeszcze w październiku w Szwajcarii. W incydencie kierowca czerwonego Ferrari Testarossa uderzył w niski murek, niepokojąco blisko widzów. Na szczęście żaden z nich nie został ranny w wypadku, a jeden mężczyzna, który stał bardzo blisko, zaczął sarkastycznie bić brawo. 

Wypadek miał miejsce w Michaelskreuzrennen w Szwajcarii, niedaleko Lucerny. Patrząc pod różnymi kątami na incydent, wydaje się, że kierowca źle ocenił długość zakrętu i próbował go nieskutecznie skrócić. Jego próba została zatrzymana przez betonowy murek, który poważnie uszkodził przód Ferrari. 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Supercar Fails (@supercar.fails)

Zgodnie z filmem z wypadku na YouTube, Ferrari miało już mniejszy wypadek poprzedniego dnia. Choć nic nie wskazuje na to, żeby kierowcy się coś stało, wypadek nie był nadmiernie gwałtowny. Na szczęście dla wszystkich zaangażowanych miał on miejsce blisko sędziów, więc byli oni na miejscu szybko, aby zająć się wszystkimi ewentualnymi obrażeniami. 

Będzie bolało później

Uszkodzenia samochodu, portfela kierowcy i jego ego będą niestety bardzo poważne. Wypadek pokazuje tylko, jak ryzykowne jest prowadzenie klasyka na imprezie motorsportowej. Wszystko może się zdarzyć, a stawka jest wyższa tylko w tego typu starszych pojazdach. 

Ferrari Testarossa było produkowane przez 12 lat – od 1984 do 1996 roku. Było napędzane 12-litrowym silnikiem o pojemności 4,9 litra. Samochód wytwarzał do 390 KM przy 6300 obr/min. Nietrudno jednak zrozumieć dlaczego kierowca chciał wypróbować swoją maszynę podczas imprezy motorsportowej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News