Dostał mandat 300 zł, bo... za długo szukał miejsca parkingowego. W centrach handlowych szaleństwo

Święta to najbardziej gorący okres w centrach handlowych, więc ta historia świetnie pasuje do tematu. Pewna rodzina zgłosiła, że otrzymała mandat w wysokości 300 zł za… zmarnowanie 13 minut na znalezienie miejsca parkingowego. 

parking prywatny mandat mandaty mandatów
Podaj dalej

Mandat za krążenie po parkingu

Wszyscy wiemy, jak stresujące może być kilkukrotne okrążanie parkingu, mając nadzieję że znajdzie się miejsce na nasz samochód. To jeden z gorszych momentów, ponieważ nigdy nie wiesz ile czasu stracisz, zanim znajdziesz wolne miejsce. A jak się okazuje – jeszcze możesz dostać mandat! 

Dokładnie to spotkało tę rodzinę. 51-letnia Juliet Sutcliffe powiedziała, że wraz ze swoją rodziną spędzili 13 minut, próbując znaleźć miejsce na parkingu w Kornwalii w Wielkiej Brytanii. Okrążyli parking kilka razy, jadąc powoli, ale cały czas był pełny. W końcu odjechali i znaleźli inne miejsce. 

Historia na tym się nie kończy, choć tak sugerowałaby logika. Kiedy wrócili do domu, znaleźli na swoim podjeździe mandat w wysokości 300 zł. Wyobraź sobie, jak bardzo musieli być zaskoczeni.

Kobieta była zniesmaczona

Kobieta powiedziała The Mirror: – Kiedy wróciliśmy z wakacji, otworzyłam list, w którym dostaliśmy mandat za parkowanie 13 minut bez płacenia. To był czas, który spędziliśmy na jeżdżeniu w kółko. Bezskutecznie. 

Oczywiście rodzina odwołała się od mandatu, mówiąc: – W żadnym momencie się nie zatrzymaliśmy. Nieważne, czy wyłączyliśmy silnik. Nasz apel został jednak odrzucony. Powiedzenie, że jestem zniesmaczona, to jak nic nie powiedzieć. 

W końcu rodzina musiała zapłacić mandat. Stwierdzili, że będzie to prostsze rozwiązanie niż próba walki. Firma wyjaśniała z kolei, że to prywatny grunt, na którym rodzina spędziła 13 minut bez płacenia i odmówiła zwrotu pieniędzy. To brzmi jak prawdziwy koszmar każdego kierowcy. 

Przeczytaj również