Dostał mandat 300 zł, bo... za długo szukał miejsca parkingowego. W centrach handlowych szaleństwo

Dostał mandat 300 zł, bo... za długo szukał miejsca parkingowego. W centrach handlowych szaleństwo

miejsce-parkingowe-garaz

Podaj dalej

Święta to najbardziej gorący okres w centrach handlowych, więc ta historia świetnie pasuje do tematu. Pewna rodzina zgłosiła, że otrzymała mandat w wysokości 300 zł za… zmarnowanie 13 minut na znalezienie miejsca parkingowego. 

Mandat za krążenie po parkingu

parking-mandat-300-zl

Wszyscy wiemy, jak stresujące może być kilkukrotne okrążanie parkingu, mając nadzieję że znajdzie się miejsce na nasz samochód. To jeden z gorszych momentów, ponieważ nigdy nie wiesz ile czasu stracisz, zanim znajdziesz wolne miejsce. A jak się okazuje – jeszcze możesz dostać mandat! 

Dokładnie to spotkało tę rodzinę. 51-letnia Juliet Sutcliffe powiedziała, że wraz ze swoją rodziną spędzili 13 minut, próbując znaleźć miejsce na parkingu w Kornwalii w Wielkiej Brytanii. Okrążyli parking kilka razy, jadąc powoli, ale cały czas był pełny. W końcu odjechali i znaleźli inne miejsce. 

Historia na tym się nie kończy, choć tak sugerowałaby logika. Kiedy wrócili do domu, znaleźli na swoim podjeździe mandat w wysokości 300 zł. Wyobraź sobie, jak bardzo musieli być zaskoczeni.

Kobieta była zniesmaczona

parkowanie parking mandat

Kobieta powiedziała The Mirror: – Kiedy wróciliśmy z wakacji, otworzyłam list, w którym dostaliśmy mandat za parkowanie 13 minut bez płacenia. To był czas, który spędziliśmy na jeżdżeniu w kółko. Bezskutecznie. 

Oczywiście rodzina odwołała się od mandatu, mówiąc: – W żadnym momencie się nie zatrzymaliśmy. Nieważne, czy wyłączyliśmy silnik. Nasz apel został jednak odrzucony. Powiedzenie, że jestem zniesmaczona, to jak nic nie powiedzieć. 

W końcu rodzina musiała zapłacić mandat. Stwierdzili, że będzie to prostsze rozwiązanie niż próba walki. Firma wyjaśniała z kolei, że to prywatny grunt, na którym rodzina spędziła 13 minut bez płacenia i odmówiła zwrotu pieniędzy. To brzmi jak prawdziwy koszmar każdego kierowcy. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News