Nowy "dodatek wakacyjny" dostępny dla wszystkich Polaków! Wystarczy spełnić jeden warunek

Nowy "dodatek wakacyjny" dostępny dla wszystkich Polaków! Wystarczy spełnić jeden warunek

bon turystyczny wakacje

Podaj dalej

Dodatek wakacyjny to w ostatnich tygodniach gorący temat i choć polski rząd oficjalnie wycofał się z „bonu turystycznego”, wciąż możemy przygarnąć trochę grosza przed zbliżającymi się wakacjami. Już wkrótce większość z nas wyruszy w Polskę swoimi samochodami, oddając się upragnionemu wypoczynkowi. Dzięki temu programowi możemy uzyskać spory dodatek – szczegóły TUTAJ.

Dodatek na wakacje – będzie taniej

bon turystyczny ministerstwo
fot. freepik

Wakacje to szczególny okres w roku, w którym czas zdaje się płynąć nieco wolniej. Po długiej i męczącej zimie, brzydkiej pogodzie i kurtkach przeciwdeszczowych, w końcu możemy zmienić garderobę na krótkie spodenki i czapki z daszkiem. Wakacje to jednak także okres wzmożonego ruchu na drogach, a co za tym idzie większego popytu na paliwo. 

To z kolei bardzo często prowadzi do podwyżek cen przy dystrybutorach. Aby podróżować taniej, warto sprawdzić aktualne promocje. Dzięki jednej z nich możemy (szczegóły TUTAJ) możemy zatankować paliwo nawet za mniej niż 5 zł na litr. Promocja trwa do końca wakacji, więc można z niej skorzystać również podczas lipcowego czy sierpniowego urlopu. 

Co najważniejsze, bon na paliwo będziemy mogli wykorzystać praktycznie w całej Polsce, bowiem obowiązuje on na większości stacji sieci Orlen. W zależności od dokonanych zakupów otrzymamy bon o wartości 60 lub 120 złotych. 

Paliwo jak za „starych dobrych czasów”

bon turystyczny wakacje
fot. freepik

Przy obecnych cenach paliw dla standardowego zbiornika o pojemności 50 litrów, korzystając z promocji, za pełny bak paliwa zapłacimy około 200 złotych. To tyle co w rekordowych okresach podczas trwania pandemii, kiedy śmialiśmy się, że paliwo jest praktycznie za darmo. Warto więc skorzystać z promocji, tym bardziej że niesie ona za sobą szereg innych korzyści. 

Decydując się na opony uwzględnione w promocji, będziemy mogli bowiem oszczędzać paliwo podczas każdego przejechanego kilometra. Dodatek wykorzystamy więc na wakacje, a podczas dojazdów do pracy będziemy mogli cieszyć się z większego zasięgu naszego dieselka bądź benzyny. 

Ponadto, opony Michelin wyposażone są w najnowszą technologię, dzięki której zapewniają takie same właściwości jazdy od pierwszego do ostatniego kilometra. Oznacza to, że wraz ze ścieraniem się gumy, bieżnik rozszerza się, pomagając w odprowadzaniu wody. To kluczowy parametr dla bezpieczeństwa naszego i osób z nami podróżujących. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News