Dodatek nawet 10 tys. złotych na zakup używanego samochodu! Już można zgłaszać się po pieniądze

Dodatek nawet 10 tys. złotych na zakup używanego samochodu! Już można zgłaszać się po pieniądze

samochód polerowanie lakier karoseria polerka auto

Podaj dalej

Od wielu lat obowiązują już rządowe dopłaty do zakupu samochodów elektrycznych. Niewielu potencjalnych kupujących jednak wie, że dodatek finansowy można otrzymać także na zakup samochodu używanego. Tego typu świadczenie będzie w najbliższych latach co raz bardziej popularne. To jednak pokazuje tylko, jak bardzo kuriozalne jest wprowadzanie nowych przepisów „na siłę”. 

Samochody używane są bardzo popularne w naszym kraju. Wielu z nas po prostu nie stać na zakup nowego samochodu, który zresztą i tak często mija się z celem. Często już po wyjeździe z salonu samochód traci na wartości, co oznacza, że zakup auta z salonu można porównać trochę do zwykłego widzimisię. Oczywiście, ma dużo plusów, ale wciąż wysoka cena nie jest często w stanie tego zrekompensować. 

Dodatek na samochód używany – nawet 10 000 zł 

pieniądze dodatek zus
fot. freepik.com – hbmedia

O ile w przypadku tradycyjnych samochodów rynek samochodów używanych jest bardzo żywy, nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku… elektryków. W ostatnich miesiącach ceny używanych samochodów z bateriami elektrycznymi obniżyły się. Co więcej, samochody elektryczne w chwili obecnej kupują głównie firmy i floty – w atrakcyjnych pakietach finansowania. Po czym auta powinny trafić na rynek wtórny. I tu pojawia się dodatek. 

Klienci prywatni wciąż rzadko kiedy zainteresowani są samochodami elektrycznymi. Są one droższe od tradycyjnych, mniej wygodne na dalsze podróże, mają też wiele innych minusów w porównaniu do benzyny czy Diesla. 

Aby rozruszać rynek używanych elektryków wiele państw oferuje dodatek do zakupu samochodu elektrycznego. A eksperci twierdzą, że wkrótce taki ruch będzie wręcz niezbędny. Zauważają oni także, że powinno zachować się balans między zachętami do zakupu nowego, jak i używanego samochodu elektrycznego. 

Dofinansowanie już działa 

pieniądze dodatek zus
fot. freepik.com – hbmedia

Choć w Polsce narazie nie mówi się o dodatku dla samochodów używanych, wiele państw w Europie już oferuje obywatelom niemałe pieniądze. Szkocja oferuje nieoprocentowaną pożyczkę do 30 000 funtów na zakup używanego elektryka. Inicjatywy istnieją też w innych krajach. Francja i Holandia oferują dodatek w wysokości odpowiednio 1000 i 2000 euro.

W Stanach Zjednoczonych można dostać jeszcze większą kasę. Nabywcy elektryków w USA mogą liczyć na ulgę podatkową w wysokości 4000 dolarów za używany samochód o wartości 25 000 dolarów. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News