Dodatek 21,5 tys. zł na zakup samochodu. Kierowcy muszą tylko zrezygnować z jednej rzeczy

Dodatek 21,5 tys. zł na zakup samochodu. Kierowcy muszą tylko zrezygnować z jednej rzeczy

ubezpieczenie oc obowiązkowe nowe rower rowerzysta rowerzyści pieszy piesi

Podaj dalej

Kierowcy chcący skorzystać z ogromnego dofinansowania na zakup samochodu mogą to zrobić, ale tylko pod jednym warunkiem. Aby wziąć dodatek w wysokości 21 500 zł muszą zrezygnować ze swojego obecnego samochodu. Wszystko po to, aby zakończyć dożywotnie darmowe ładowanie. Sprytny plan, prawda?

Ogromny dodatek na wymianę samochodu

pieniadze-dotacja-dofinansowanie-samochod-2
fot. Tesla

Tesla chce pozbyć się właścicieli samochodów, którzy mają dożywotnie bezpłatne ładowanie. Amerykańskiemu producentowi ma pomóc w tym oferowany dodatek w wysokości 21 500 zł. Próbują tym samym przekonać obecnych właścicieli Tesli do zakupu nowego samochodu bez bezpłatnego ładowania. 

Do 2107 roku Tesla sprzedawała swoje samochody z darmowym dożywotnim ładowaniem na stacjach Supercharger. Rosnące ceny energii i większa liczba samochodów sprawiły jednak, że jest to kosztowny biznes dla Tesli. Ponadto, Amerykanie chcą skłonić więcej właścicieli do ładowania w domu, jako że sieć Tesli ma być otwarta w USA dla wszystkich samochodów. 

Kierowcy nie są chętni do wymiany

incydent w Tesli
Twitter/Prerak&Neha Patel

Firma próbuje więc skłonić swoich właścicieli do wymiany swoich samochodów z bezpłatnym ładowaniem. Każdy, kto posiada Model S i Model Y w USA może teraz otrzymać dodatek 21 500 zł na wymianę samochodu z bezpłatnym ładowaniem. Gdy dochodzi do takiej zamiany, Tesla usuwa bezpłatne ładowanie dla następnego właściciela. 

Kierowcy nie są jednak zbyt chętni do takiej zamiany. I nie ma się czemu dziwić, wszak darmowe ładowanie swojego samochodu to świetna inwestycja. – Przez długi czas będziemy jeździć naszym Modelem S z darmowym ładowaniem – powiedział jeden z właścicieli dla portalu Teslarati. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News