Kuriozalna petycja do polskiego Ministra Infrastruktury. Takich bzdur nie czytaliśmy nigdy!

Kuriozalna petycja do polskiego Ministra Infrastruktury. Takich bzdur nie czytaliśmy nigdy!

diesel kraków strefa czystego transportu

Podaj dalej

Nie od dziś wiadomo, że jazda samochodem wiąże się z niebezpieczeństwem. Jednak samochody z każdym kolejnym rokiem są coraz bezpieczniejsze, a liczba ofiar śmiertelnych spada. Mimo to, do Ministra Infrastruktury wpłynęła właśnie kuriozalna petycja. Apelujemy, byście za żadne skarby jej nie podpisywali. Takich bzdur nie widzieliśmy jeszcze nigdy. 

Kuriozalna petycja do Ministra Infrastruktury

Nowoczesne samochody są naprawdę bezpieczne – mamy poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa, asystentów hamowania, kurtyny boczne… Można by tak wymieniać i wymieniać. Oczywiście nie da się w 100% wyeliminować zagrożenia – przynajmniej jeszcze nie dziś. Zdaniem autora, ta petycja ma to zmienić. 

Jej autor, który wysłał swoje dyrdymały do Ministra Infrastruktury, uważa, że rząd powinien wprowadzić… obowiązek jazdy w kaskach dla kierowców i pasażerów samochodów. W petycji czytamy: 

Od lat 80. i 90. wiadomo, że urazy głowy najczęściej związane są z wypadkami samochodowymi. Straty – leczenie, śmierć – dla każdego kraju są z tego powodu ogromne co roku (w Australii dekady temu szacowano już na poziomie 400-500 mln dolarów rocznie). 

Chcemy zwrócić się z petycją do Ministerstwa Infrastruktury o rozważenie wprowadzenia obowiązku jazdy w samochodach w kaskach m.in. typu rowerowego, co – jak wynika z naukowych analiz – znacznie mogłoby zmniejszać ryzyko urazów przy wypadkach komunikacyjnych.

Kask w samochodzie?!

Czy ta petycja to jakiś żart? A może po prostu chęć zwrócenia na siebie uwagi? Przecież każdy człowiek, który ma choć minimalne pojęcie o jeździe samochodem wie, że założenie kasku w cywilnym aucie tylko zwiększy ryzyko urazu głowy. 

Wyobraźcie sobie tylko, że podczas wypadku wystrzeliwuje poduszka powietrzna, a wy siedzicie w samochodzie z kaskiem na głowie. Połamana szczęka to będzie najmniejszy wyrok, a najpewniej poduszka po prostu połamie wam kręgosłup. Jeśli ktoś z was wpadnie kiedyś na taki pomysł, absolutnie nie zakładajcie kasku na głowę. 

Przerażające jest to, że taka czy inna petycja, może pojawić się dziś w internecie w każdej chwili. Apelujemy więc do waszego rozsądku o nie podpisywanie tych bzdur! 

Owszem – kask w samochodzie ma sens, o ile jeździmy samochodem wyczynowym, który nie ma poduszek powietrznych. Ale w każdym innym przypadku to narażanie siebie i pasażerów na dodatkowe, zupełnie niepotrzebne niebezpieczeństwo. 

Link do petycji – NIE PODPISUJ!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News