Do końca września Polacy muszą złożyć ważny wniosek w ZUS. 1200 zł trafi bezpośrednio na wasze konto

Do końca września Polacy muszą złożyć ważny wniosek w ZUS. 1200 zł trafi bezpośrednio na wasze konto

czynsz wynajem mieszkanie inflacja koszty koszt

Podaj dalej

Do końca września setki tysięcy Polaków musi złożyć nowy wniosek w ZUS, aby otrzymać co najmniej 1200 złotych na swoje konta bankowe. Pieniądze będą wypłacane co miesiąc. A jeśli złożycie wniosek razem ze specjalnym zaświadczeniem do końca września, zapewnicie sobie wypłaty bez żadnej przerwy. 

Wniosek w ZUS do końca września

zus
ZUS/ Twitter

ZUS przypomina, że do końca września należy złożyć ważny wniosek w ZUS. Chodzi o wszystkich pobierających rentę rodzinną. Jeśli zatem jesteś uczniem i pobierasz rentę, musisz złożyć odpowiednie dokumenty jeszcze w tym miesiącu. W ten sposób zagwarantujesz sobie ciągłość wypłat świadczenia. 

A to nie jest niskie. Wynosi ona minimum 1200 złotych, a jej dokładna wysokość uzależniona jest od wysokości świadczenia emerytalno-rentowego zmarłego członka rodziny. Wszystkim uprawnionym członkom rodziny przysługuje jedna łączna renta rodzinna, którą w razie konieczności ZUS dzielimy po równo między uprawnionych.

czynsz wynajem mieszkanie inflacja koszty koszt
fot. freepik

Zakład Ubezpieczeń Społecznych za pośrednictwem portalu Twitter przypomina wszystkim uczniom pobierającym rentę rodzinną. Do końca września muszą złożyć wniosek o dalszą wypłatę oraz zaświadczenie ze szkoły, że kontynuują naukę. 

Komu przysługuje wysoki dodatek?

Świadczenie przysługuje wszystkim do ukończenia 16 roku życia. Jeśli jednak jesteście uczniami, możecie pobierać rentę z ZUS do ukończenia 25 roku życia. Jeżeli dziecko ukończyło 25 lat na ostatnim roku studiów w szkole wyższej, prawo do renty przedłużone jest do zakończenia tego roku studiów

Renta rodzinna wynosi 85% świadczenia zmarłego (jedna osoba uprawniona), 90% świadczenia (dwie osoby uprawnione) oraz 95% (trzy i więcej osób). Renta rodzinna nie może być niższa niż kwota najniższej renty rodzinnej. Więcej dowiecie się ze strony Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News