Do 27 lutego Polacy mogą złożyć wniosek o grant w wysokości 5000 zł. Wypełnienie go zajmuje kilka minut

Do 27 lutego Polacy mogą złożyć wniosek o grant w wysokości 5000 zł. Wypełnienie go zajmuje kilka minut

zus-nowe-swiadczenie-3010zl

Podaj dalej

Za kilka dni mija termin składania wniosków o grant w wysokości nawet 5000 zł, o który mogą ubiegać się wszyscy Polacy. Aby pozyskać pieniądze z programu nie trzeba mieć żadnego wkładu własnego, choć ta zasada może różnić się w zależności od gminy, w której mieszkacie. Wysłanie wniosku o grant zajmie tylko kilka minut, a można wykorzystać go w naprawdę ciekawy sposób. 

Wnioski o grant tylko do 27 lutego

przepis przepisy ustawa prawo o ruchu drogowym jazda na suwak mandat
fot. freepik

O grant w wysokości 5000 zł Polacy mogą ubiegać się tylko do 27 lutego, a warto to zrobić, bo wypełnienie wniosku zajmuje tylko kilka minut. Pieniądze dostępne będą dla wszystkich, którzy spełnią warunki konkursu. Natomiast jeśli pula pieniędzy nie zostanie w 100% wykorzystana, zostanie ogłoszony drugi nabór wniosków. 

Głównym celem programu jest wspieranie i aktywizowanie lokalnych społeczności na terenach wiejskich i w małych miastach poprzez projekty obywatelskie. Mają one służyć pobudzaniu aspiracji rozwojowych, poprawie jakości życia i budowy kapitału społecznego.

O grant mogą się ubiegać organizacje pozarządowe i grupy nieformalne działające na terenie miejscowości liczących do mniej więcej 20 tysięcy mieszkańców, które znajdują się w zasięgu działania. Większość beneficjentów to lokalne organizacje pozarządowe, grupy mieszkańców, do których dotychczas nie docierały informacje o ogólnopolskich programach lub które nie miały wystarczającej wiary we własne siły, aby ubiegać się w ich ramach o dotacje.

policja mandat dron prędkość przejście dla pieszych skrzyżowanie
Pixabay

Pieniądze możesz wydać na wiele sposobów

Jeśli odnajdziesz odpowiednią organizację, skontaktuj się z nią – każda z nich prowadzi lokalny konkurs. Wzór wniosku udostępni ci właściwy ośrodek. 

Pieniądze możemy następnie wydać na projekt aktywizujący społeczność – mogą być to np. działania sportowe. Możemy także wyremontować ogólnodostępny park, czy stworzyć miejsce spotkań dla mieszkańców. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News