DIESEL POWER! Co za skok! Ten Volkswagen Touareg dosłownie lata w morderczym terenie [WIDEO]

DIESEL POWER! Co za skok! Ten Volkswagen Touareg dosłownie lata w morderczym terenie [WIDEO]

volkswagen-touareg-diesel-power

Podaj dalej

Ta mordercza droga jest prawdziwym testem dla samochodów terenowych. Ale SUV z silnikiem typu Diesel też poradzi sobie na niej… śpiewająco! Ten Volkswagen Touareg wjechał na niesławną, krętą i zdradziecką Przełęcz Czarnego Niedźwiedzia w Kolorado. Niegdyś przed wjazdem widniała tam tabliczka: „Miasto złota. 12 mil – 2 godziny. Nie musisz być aż tak szalony, aby jechać tą drogą, ale to pomaga. Tylko Jeepy.”

Volkswagen Touareg R hybrydowy

DIESEL POWER!

Tylko Jeepy? Diesel od Volkswagena Touarega radzi sobie równie dobrze! VW co prawda zrezygnował z wielu najbardziej zaawansowanych opcji terenowych, takich jak przednie i tylne blokowane mechanizmy różnicowe, adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne, czy biegi niskiego zakresu. 

Te wszystkie opcje dostępne były w Touaregu pierwszej generacji. Volkswagen zrozumiał jednak, że samochód ten będzie służył głównie do przemieszczania się między galeriami handlowymi, a nie po pustyni. 

Ten Volkswagen Touareg drugiej generacji nic sobie jednak z tego nie robi. Według Overlanderp, kanału YouTube, który opublikował ten film, samochód był niemalże fabryczny. Jedyne, co zostało zmienione, to 29-calowe terenowe opony BFGoodrich T/A K02 na seryjnych 18-calowych kołach. 

volkswagen-touareg-diesel-power

Zapiera dech w piersiach

TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE NA ŚWIĘTA!

Oczywiście, w niektórych momentach Touareg miał kłopoty, ale umówmy się. Mówimy tu o samochodzie, który ma być krążownikiem szos, a nie rasową terenówką. Tył samochodu często napotykał na kamienne przeszkody, ale radził sobie w miejscach, gdzie 99% prawdziwych Jeep’ów miałoby kłopoty. Wydaje się, że taka przygoda to coś wartego uwagi już choćby ze względu na same widoki. Zapiera dech w piersiach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News