Diesel lub benzyna w cenie 2,50 zł za litr? To możliwe nawet dziś! Sprawdź, jak zatankować za połowę ceny

Diesel lub benzyna w cenie 2,50 zł za litr? To możliwe nawet dziś! Sprawdź, jak zatankować za połowę ceny

Podaj dalej

Rosnące ceny paliw uderzają coraz mocniej po portfelach kierowców. Na szczęście możemy skorzystać z promocji, aby zatankować Diesel lub benzynę taniej nawet o połowę. Co trzeba zrobić, aby odjechać spod dystrybutora z pełnym bakiem i uśmiechem na ustach? 

Diesel i benzyna osiągają rekordowe wartości

nalewanie paliwa diesel

Na wielu stacjach benzynowych w Polsce cena za litr dobiła już 5 zł. Tak drogo nie było od kilku lat, a o wartościach typu 3,50 zł, do których przywykliśmy na początku pandemii, możemy zapomnieć. 

Na szczęście istnieją sposoby, aby zatankować Diesel lub benzynę za półdarmo. Jak to zrobić? SPRAWDŹ TUTAJ! 

Skąd tak wysokie ceny na stacjach? 

Od nowego roku ceny paliw nieustannie rosną. Benzyna i Diesel osiągają rekordowe stawki, a wszystkiemu winny jest nowy podatek od sprzedaży detalicznej. Stacje benzynowe niestety nie są zwolnione z jego płacenia, a wszystko to odbija się na portfelach kierowców. 

Podatek od sprzedaży detalicznej tak naprawdę nie jest niczym nowym, jednak jego pobieranie było kilkukrotnie odraczane. Od 1 stycznia 2021 roku obejmuje on sprzedawców detalicznych, w tym stacje paliw. 

Nie musieliśmy długo czekać i już pod koniec miesiąca można zaobserwować wyraźny trend wzrostowy. Już pod koniec stycznia musieliśmy zapłacić średnio za litr: Pb98 (4,94 zł), Pb95 (4,63 zł), ON (4,59 zł) i LPG (2,16 zł). 

samochód z silnikiem diesla

JAK ZATANKOWAĆ ZA PÓŁDARMO? SPRAWDŹ!

W najdroższych województwach ceny te są jednak już dużo wyższe. Na Dolnym Śląsku czy opolszczyźnie za litr paliwa typu Diesel przyjdzie nam zapłacić już 4,73 zł, a litr Pb98 dawno przekroczył pułap 5 złotych. 

Promocja przygotowana przez Oponeo wydaje się być idealnie skrojona dla kierowców. Wszak nadchodzi wiosna, więc wielu z nas będzie musiało kupić nowe opony. Dlaczego więc przy okazji nie przytulić karty przedpłaconej do wydania na stacji benzynowej?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News