Diesel i benzyna cały czas drożeją. Ten trik zmniejszy twoje spalanie. Zaoszczędzisz nawet 1000 zł!

Diesel i benzyna cały czas drożeją. Ten trik zmniejszy twoje spalanie. Zaoszczędzisz nawet 1000 zł!

Podaj dalej

Niewielu kierowców zdaje sobie sprawę z tego, że opony mają ogromny wpływ na zużycie paliwa. Benzyna i Diesel cały czas drożeją, więc warto zastosować się do poniższych zaleceń. Opony mają wpływ na wszystko – od prowadzenia, przez hamowanie, przyspieszanie, aż po spalanie. 

Możesz zaoszczędzić nawet 1000 zł – sprawdź jak!

Stacja benzynowa
Stacja benzynowa

Wielu producentów podaje wskaźniki efektywności paliwowej dla swoich modeli opon. Ich wpływ na zużycie benzyny lub paliwa typu Diesel ma przede wszystkim opór toczenia. Co to właściwie oznacza? 

Gdy opona toczy się pod ciężarem pojazdu, jej kształt zmienia się wielokrotnie w miarę powtarzających się cyklu odkształcenia i regeneracji. W trakcie tego procesu tracimy energię, co oznacza, że trzeba więcej paliwa. 

Kombinacje różnic w wymiarach opony, konstrukcji, materiałach, cechach konstrukcyjnych powodują, że opony będą różnić się oporem toczenia, a także wieloma innymi atrybutami, takimi jak: przyczepność, prowadzenie, hałas, czy odporność na zużycie. 

Opona letnia Michelin Primacy 4

Diesel i benzyna wciąż bardzo drogie

TE OPONY ZMNIEJSZĄ TWOJE ZUŻYCIE – TERAZ W MEGA PROMOCJI

Oczywiście, opony założone na nasz samochód z silnikiem typu Diesel czy benzynowym, muszą być odpowiednio konserwowane. Szczególnie ważne jest utrzymywanie odpowiedniego ciśnienia w oponach. 

Opór toczenia mierzy, ile wysiłku musi włożyć twój Diesel, aby opony mogły się toczyć. W oponach o niskim oporze toczenia stosuje się wzór bieżnika i nowe materiały, pozwalające zmniejszyć ilość energii (paliwa) potrzebnej do poruszania samochodem.

Wybierając opony o niskim oporze toczenia można zaoszczędzić nawet 1000 zł na paliwie przez cały okres użytkowania opony! Dłuższa żywotność, lepsza oszczędność paliwa i lepsza wydajność. Wszystko w jednym, a to dzięki zastosowaniu najnowszych technologii. Jakich? Sprawdź tutaj. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News