Wszyscy codziennie niszczymy swoje samochody! Jest jednak prosty sposób, by temu zapobiec

Wszyscy codziennie niszczymy swoje samochody! Jest jednak prosty sposób, by temu zapobiec

Podaj dalej

Dezynfekcja rąk to dziś bardzo popularny temat. Wychodząc z supermarketu warto wyczyścić ręce, jednak ma to również swoje konsekwencje. Nadmierne używanie środków czyszczących może zniszczyć twój samochód!

Uważaj, jak dezynfekujesz ręce!

plyn do dezynfekcji rak 1

2020 rok nie jest łatwy dla nikogo. COVID-19 zmienił niemal każdy aspekt życia ludzi na całym świecie. Starając się ograniczyć rozprzestrzenianie koronawirusa, utrzymujemy swoje ręce w nieskazitelnej czystości. Okazuje się jednak, że może to mieć negatywny wpływ na wasz samochód. 

Stosowane przez nas środki do dezynfekcji rąk mogą mieć szkodliwy wpływ na wykończenie samochodów. Problem ten w szczególności będzie dotykał naszych kierownic. 

plyn do dezynfekcji rak 1

Craft Customs w swoim filmie wyjaśnia tę kwestię. To firma specjalizująca się w niestandardowych kierownicach i elementach wnętrza. Wiele fabrycznych kierownic jest owiniętych skórą. Na ogół są one wykonane ze specjalnego gatunku tworzywa, jednak mimo to, alkohol i produkty jemu zbliżone mogą szybko je zniszczyć.

Prawie każdy rodzaj do dezynfekcji rąk oparty jest na alkoholu. Skoro tak często używamy środków do dezynfekcji, wiecie już, o co chodzi. 

W filmie widzimy krótką demonstrację wpływu alkoholu na skórę. Kawałek skóry w samochodzie zostaje poddany działaniu środka odkażającego. Choć ciężko jest zobaczyć to w obiektywie kamery, alkohol w ciągu kilku sekund powoduje zmiękczenie skóry i utratę powłoki ochronnej. Najpierw skóra zaczyna się kleić, a potem całkowicie się niszczy. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News