Darmowe paliwo na 2 lata? To nie żart - wystarczy jedna rzecz!

Darmowe paliwo na 2 lata? To nie żart - wystarczy jedna rzecz!

stacja-benzynowa-paliwo

Podaj dalej

Podczas gdy paliwo na stacjach niespecjalnie tanieje, kolejni producenci prześcigają się w promocjach dla kierowców. Jedna z najciekawszych obowiązuje w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Kierowcy, którzy zdecydują się tam na zmianę samochodu, mogą jeździć nowym całkowicie za darmo przez 2 lata. 

Paliwo na 2 lata za darmo?

samochody elektryczne prąd węgiel
fot. pixabay

Wystarczy, że zdecydują się na elektryka od Lucid Motors. Electrify Canada połączyło swoje siły z producentem samochodów elektrycznych, aby zaoferować dwa lata nieograniczonego szybkiego ładowania dla tych, którzy wcześniej zarezerwują swój pojazd. Drogie paliwo dla tych kierowców nie będzie więc bolesne. 

Electrify America proponuje kierowcom podobną promocję, ale z okresem nieograniczonego ładowania wynoszącym trzy lata. Aby zakwalifikować się do promocji, kierowcy muszą zarezerwować Lucid Air do 30 czerwca 2022 r. i zarejestrować się w planie opłat Electrify Canada lub Electrify America. Rezerwacja kosztuje 300 dolarów, a podstawowy model Air 77 400 dolarów. Przyznajcie, że gdybyście nie musieli płacić za paliwo przez 2 lata, życie stałoby się dużo łatwiejsze, prawda?

Sieć ładowania Electrify Canada ma obecnie 30 stacji, składających się ze 120 pojedynczych ładowarek w całym kraju. Firma planuje rozszerzyć działalność do ponad 100 stacji i 500 pojedynczych ładowarek do 2026 roku. Sieć Electrify America obejmuje ponad 800 stacji ładowania pojazdów elektrycznych i 3500 pojedynczych szybkich ładowarek i ma nadzieję, że liczba ta wzrośnie ponad dwukrotnie w tym samym czasie.

2022-Lucid-Air-3-paliwo-za-darmo
fot. Lucid

Świetne osiągi i dobry zasięg

Według Electrify Canada, ładowanie Lucid Air do 350 kilometrów zasięgu będzie trwało zaledwie 15 minut przy użyciu szybkiej ładowarki 350 kWh. 

Air to pierwszy pojazd produkcyjny firmy Lucid. Do tej pory producent był w stanie zaprezentować pojazd, który nie tylko może osiągnąć większy zasięg, ale także lepsze osiągi i jakość wykonania. Wykorzystując pojedynczy silnik elektryczny, podstawowy Lucid Air wytwarza do 480 koni mechanicznych na tylne koła i ma przewidywany zasięg 653 km. Wyprzedany, topowy Lucid Air Dream wyposażony jest w dwa silniki i 1111 koni mechanicznych w wersji Performance, podczas gdy w wersji 933 hp Range maksymalna przewidywana odległość do pustego pojazdu wynosi 836 km

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News