Damulka na rowerze wpakowała na środek ruchliwego skrzyżowania. Jej nieznajomość przepisów rozbawiła wszystkich

Damulka na rowerze wpakowała na środek ruchliwego skrzyżowania. Jej nieznajomość przepisów rozbawiła wszystkich

Podaj dalej

Rowerzyści i kierowcy samochodów nie żyją ze sobą w szczególnej zgodzie, jednak czasami takie zabawne akcje powodują wzajemną sympatię. Tym razem damulka z zerową znajomością przepisów ruchu drogowego wparowała na ruchliwe skrzyżowanie. Kierowca wraz z pasażerami, którzy nagrali zdarzenie, nie mogli powstrzymać śmiechu. 

Damulka wpadła w lekką panikę

damulka-na-rowerze-skrzyżowanie2

Przede wszystkim najważniejsze w całej sytuacji jest to, że nikomu nic się nie stało. Rower i zatłoczone miejskie ulice nigdy nie idą w parze. 

Kierowcom zawsze się spieszy, a rowerzyści zawsze starają się wymijać stojące samochody. Ewentualne zderzenie samochodu z rowerem to oczywiście nierówny pojedynek. Dlatego też cieszymy się, że ta damulka zdecydowała się ostatecznie zeskoczyć ze swojego jednośladu. 

Szła jednak w zaparte i próbowała przedostać się przez ruchliwe skrzyżowanie. Gdy dobrnęła do przeciwległego pasa, kierowcy zobaczyli zielone światło i nie bacząc na nią, ruszyli. 

damulka-na-rowerze-skrzyżowanie

Ku przestrodze

Damulka ostatecznie musiała się poddać i zejść ze skrzyżowania po środkowym pasie zieleni. Niech ta sytuacja będzie nauczką dla nas wszystkich – dla rowerzystów, by (w miarę możliwości) wybierali ścieżki rowerowe lub przejścia dla pieszych. Dla kierowców zaś, by zawsze mieli oczy dokoła głowy i wyrozumiałość dla mniej rozgarniętych uczestników ruchu drogowego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News