Dacia Logan na "sterydach"! Jak zobaczysz tę moc, spadniesz z krzesła. To jakiś żart? [WIDEO]

Dacia Logan na "sterydach"! Jak zobaczysz tę moc, spadniesz z krzesła. To jakiś żart? [WIDEO]

Podaj dalej

Dacia Logan to niedrogi samochód, który pozwolił rumuńskiemu producentowi grupy Renault podbić serca milionów klientów. Samochód ma być przede wszystkim niedrogi, ekonomiczny i niezawodny. Jednak dzięki sterydom i projektowi Prior Design, Dacia stała się naprawdę emocjonująca. 

Dacia Logan sportowa, ale wolna

dacia-logan-par-prior-design-2

Ciężko o mniej sportowy czy dynamiczny samochód na rynku. Dacia Logan to auto o prostym wyglądzie, oferujące moc od 70 do 105 KM. W 2021 roku samochodem zainteresował się jednak tuner Prior Design. 

Już jakiś czas temu na ich kanale YouTube mogliśmy zobaczyć wideo pokazujące rendery głęboko odmienionej Dacia Logan. Rumuński samochód otrzymał szeroki body-kit, nadający mu wygląd samochodu wyścigowego. 

dacia-logan-par-prior-design-3

Sedan został też odpowiednio obniżony i poszerzony. Przedni grill został zmodyfikowany, ma teraz więcej wlotów powietrza, a także aerodynamiczne płetwy z każdej strony. Światła zostały zastąpione bardziej wyszukaną optyką, a osłona chłodnicy została w całości wymienione. 

Gigantyczny spojler

dacia-logan-par-prior-design

Z tyłu nie da się nie zauważyć nowego spojlera, a także gigantycznego dyfuzora z dwoma rurami wydechowymi w centralnej części. 

W środku mamy kubełkowe fotele i klatkę bezpieczeństwa. Przy tak mocnej i muskularnej stylistyce, dobrze byłoby też zastąpić silnik jakąś mocniejszą jednostką. Niestety, ale Dacia Logan prawdopodobnie nigdy nie opuści dysków twardych swoich twórców. 

Duster też po przeróbkach

Tuner nie ma bowiem zamiaru stworzyć i sprzedawać tak szalonego zestawu. Oznacza to, że w wirtualnej rzeczywistości samochód dalej ma coś między 70 a 100 KM. Należy natomiast pamiętać, że przygotowanie takiego body kitu kosztuje bardzo dużo pieniędzy. Z pewnością przewyższa wartość całego samochodu. 

To nie pierwsza przeróbka samochodu Dacii od Prior Design. W listopadzie 2021 firma przygotowała zmodyfikowanego Dustera, który narobił całkiem sporo szumu w internecie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News