Dacia Duster świetnie spisuje się na poligonie. Błoto i koleiny jej nie straszne [WIDEO]

Dacia Duster świetnie spisuje się na poligonie. Błoto i koleiny jej nie straszne [WIDEO]

dacia-duster-cup

Podaj dalej

Błoto, ślisko, długie i wymagające odcinki na poligonach. Najlepiej spośród załóg rywalizujących w Dacia Duster Motrio Cup z trudną trasą Baja Poland poradzili sobie Dominik Jazic i Krzysztof Kuszewski. To drugi z rzędu triumf tej załogi, która obejmuje prowadzenie w cyklu po czterech rundach. 

Dacia Duster w Baja Poland

dacia-duster-cup-2

Jak zawsze w Baja Poland kluczowe były zmagania na dwóch długich, sobotnich OSach na poligonie w Drawsku. Pechowo zaczęli dzień dotychczasowi liderzy cyklu Maciej Bartłomiej Grabowski/Adam Binięda, którzy na pierwszym przejeździe Drawska zaliczyli dachowanie i wizytę w rowie. Pierwszego przejazdu z powodu awarii nie ukończyli też Mariusz i Sabina Pietrzyccy. W tych trudnych warunkach bezbłędnie jechali Jazic z Kuszewskim, którzy wygrali oba przejazdy Drawska. W niedzielę pozostało im dowieźć zwycięstwo do mety. 

Drugie miejsce w Dacia Duster Motrio Cup zajęli Wojciech Musiał z Danielem Siatkowskim, a trzecie Andrzej Kalitowicz z Pascalem Brodnickim. Zwycięzca Dominik Jazic nie krył radości: – „Niezwykle trudny rajd, o którym można by długo opowiadać. Wygraliśmy Dacia Duster Motrio Cup, jesteśmy też na drugim miejscu w T2. Wielka radość. To dla mnie wyjątkowe zwycięstwo! 

Plejada gwiazd

W Baja Poland Dustery można było zobaczyć też w RPPST (3 miejsce załogi Wajzer/Sudoł) oraz w Baja Series gdzie ze znaną z wyścigów górskich Anną Gańczarek wystartował Xavier Panseri. Ta załoga zajęła drugie miejsce w swojej klasyfikacji.

Rajdowe Dustery jak zawsze obsługiwała firma Hołowczyc Racing. Zawodnicy z Pucharu stali pod wspólnym namiotem serwisowym, otrzymali dostęp do magazynu części, catering i wsparcie mentorskie Krzysztofa Hołowczyca. To już piąty z rzędu rok z tym niezwykłym w skali polskich rajdów terenowych cyklem. Partnerem pucharu, po raz kolejny jest firma Motrio – dostawca części  i usług serwisowych. Relacje ze zmagań można obejrzeć na portalu Onet i w „Kanale sportowym”.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News