Dacia Duster totalnie upokorzona na śniegu! Nieudolne próby tego SUV-a doprowadzą cię do łez [WIDEO]

Dacia Duster totalnie upokorzona na śniegu! Nieudolne próby tego SUV-a doprowadzą cię do łez [WIDEO]

Podaj dalej

Obfite opady śniegu i lód zalegający na drogach stały się prawdziwym koszmarem kierowców w ostatnich godzinach. Setki samochodów zarówno na drogach, jak i ulicach miast, utknęły. Wydawałoby się, że kierowcy SUV-ów mogą być spokojni… Ta Dacia Duster udowadnia jednak, że jest zupełnie inaczej. 

Dacia nie dała rady

dacia-duster-lpg-spalanie

Myślisz, że nowoczesny samochód da ci wszystko, co potrzeba, aby zwalczyć zimowe utrudnienia? A jeśli będzie nieco podwyższony, a już SUV, to w ogóle! Niestety, ta Dacia Duster i jej nieudolne próby wydostania się z oblodzonej ulicy pokazują, że jest zupełnie odwrotnie. 

Do całego zdarzenia doszło w Hiszpanii, gdzie burze śnieżne przyniosły obfite opady. Sytuacja dotknęła zwłaszcza obszarów, które nie są do tego przyzwyczajone. Jak na przykład stolica Hiszpanii – Madryt. 

Film szybko obiegł internet, a nagrany został w miniony piątek 8 stycznia około godziny 20:00. Nowoczesny SUV, taki jak Dacia Duster, próbuje poruszać się po zaśnieżonej ulicy. Biorąc pod uwagę trudności, jakie ma z jazdą do przodu, obstawiamy że nie ma napędu na cztery koła. Z opisu filmu dowiadujemy się również, że nie ma opon zimowych ani łańcuchów. 

Nowoczesny SUV vs stare Renault

Rumuński SUV nie rusza do przodu ani o jotę, więc nagrywający skręca nieco dalej w dół ulicy. Tam odkrywamy stare Renault 4L, które było bardzo popularne w latach 70. i 80. minionego stulecia. Ku zaskoczeniu wszystkich, stary samochód nabiera rozpędu i kontynuuje jazdę. Bez problemu wyprzedza Dacię Duster, który dalej próbuje czego tylko może, aby złapać odrobinę przyczepności. Nic jednak nie pomaga. 

Z opisu filmu na Twitterze dowiadujemy się: – W ten sposób Renault 4 radzi sobie ze śniegiem, podczas gdy nowe samochody nie… Renault 4 to pojazd z lat 60. i nadal widzimy go często na ulicach.

Autor filmu przyznał, że Renault należy do jednego z jego sąsiadów. Potwierdził też, że francuski samochód również nie miał opon zimowych ani łańcuchów. Oczywiście, pomocna była mniejsza waga, prześwit i wąskie opony. Nie zmienia to jednak faktu, że nowy SUV od Dacii został kompletnie upokorzony. 

Męczarnie Dacii były dalekie od zakończenia, co pokazuje drugi film na portalu YouTube.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News