Cwaniak w BMW kontratakuje! Chciał pokazać światu swój "drift". Co on sobie myślał? [WIDEO]

Cwaniak w BMW kontratakuje! Chciał pokazać światu swój "drift". Co on sobie myślał? [WIDEO]

bmw-cwaniak-drift

Podaj dalej

Nadmierna pewność siebie, brak umiejętności, a może po prostu głupota? Ten kierowca BMW na turystycznych pojeżdżawkach na Nurburgring Nordschleife chciał pokazać całemu światu, jakim genialnym jest drifterem. Cóż… Wyszło jak wyszło. 

Cwaniak w BMW kontratakuje

bmw-cwaniak-drift

Jazdy turystyczne na Nordschleife to bardzo popularna rozrywka w Niemczech, a na tor można wjechać dosłownie każdym smaochodem. Dużą popularnością tor cieszy się wśród amatorów BMW. 

W tym przypadku kierowca BMW E36 na jednym z bardziej popularnych zakrętów chciał zaprezentować światu swój drift. Jeśli obejrzycie kompilacje wypadków z tego toru, zdecydowana większość ma miejsce właśnie na tym zakręcie. 

Kierowca-drifter wiedząc o tym, że na pewno ktoś będzie nagrywał jego manewr, postanowił dać upust swojemu talentowi. Wjeżdżając w zakręt depnął mocno gazu i rozpoczął jazdę bokiem. 

Gdy wszyscy wokół byli już podekscytowani do absolutnego maksimum, kierowca BMW zrobił coś nieoczkiewanego. Wydaje się, że właśnie to go zgubiło. A może po prostu był w szoku, że tak dobrze mu idzie?

Drift i auto na śmietnik

Zbliżając się już do końca zakrętu i tym samym, driftu, wyciągnął rękę przez szybę w geście triumfu. Zapomniał jednak, że do prowadzenia swojego BMW potrzebuje dwóch górnych kończyn. Samochód zatańczył, a cwaniak nie zdążył zareagować. To mogło skończyć się tylko w jeden sposób… Ten film powinien przypomnieć nam, że zawsze – nie tylko na torze – powinniśmy zachować czujność prowadząc samochód.

Gdyby nie jego pajacowanie i gesty rękami przez otwartą szybę, prawdopodobnie opanowałby swoją beemkę i wykonał drift. A tak, skończyło się na salwach śmiechu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News