Z drogi śledzie - Diesel V10 jedzie! Lewy pas pustoszeje przed tym potężnym VW. Do ilu się rozbuja? [WIDEO]

Z drogi śledzie - Diesel V10 jedzie! Lewy pas pustoszeje przed tym potężnym VW. Do ilu się rozbuja? [WIDEO]

2004-vw-touareg-v10-diesel-top-speed-run

Podaj dalej

Volkswagen Touareg z potężnym Dieslem V10 TDI pojawił się w ofercie w 2004 roku i mimo upływu czasu, wciąż zachwyca swoimi osiągami. Choć silniki typu Diesel niekoniecznie kojarzą się nam z wysokimi prędkościami maksymalnymi, są potężne i dynamiczne. 

Ten Diesel robi wrażenie do dziś

2004-vw-touareg-v10-diesel-top-speed-run

Na kanale YouTube TopSpeedGermany pojawił się nowy film, pokazujący jak Volkswagen Touareg V10 TDI jedzie z maksymalną prędkością na niemieckiej autostradzie. Ten samochód to absolutna bestia zaprojektowana do przewożenia rodzin i ładunku. 

Pod maską znajduje się 5-litrowy Diesel V10, który generuje 313 KM i dysponuje momentem obrotowym w wysokości 750 Nm. Jednak pomimo swoich ogromnych rozmiarów, samochód wciąż jest bardzo szybki, a od 0 do 100 km/h rozpędza się w niecałe 8 sekund. To imponujący wynik jak na tak wielką kolubrynę. 

Na filmie Volkswagen Touareg z silnikiem wysokoprężnym pokazuje swoje osiągi, rozpędzając się do około 240 km/h z niezwykłą łatwością. SUV jest na tyle duży, że musi przepychać ogromne ilości powietrza. Przy tych prędkościach słychać zresztą szum wiatru przedzierający się przez kabinę. Ale do prędkości około 200 km/h było naprawdę cicho. 

Audi RS6 z przebiegiem 365 000 km na sprzedaż. Stan igła (po generalnym remoncie) – cena jest zaskakująca!

Lewy pas jest jego

Dobrze jest widzieć, jak lewy pas pustoszeje na widok ogromnego Volkswagena, dając mu dużo miejsca na osiągnięcie prędkości maksymalnej. 

Przypominamy, że Volkswagen Touareg nie jest już dostępny w USA, a firma zastąpiła go Atlasem. Dzisiejszy Touareg w najmocniejszym wariancie R ma z kolei 456 KM i 700 Nm momentu obrotowego. Choć nowy jest dużo bardziej wydajny, liczby te są przybliżone do tych z 2004 roku. Oczywiście pod maską nowego SUV-a z oznaczeniem „R” znajdziemy pomocny silnik elektryczny, dzięki któremu wysoki moment obrotowy Diesla nie jest już konieczny.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News