Całe życie mówiłeś "BMW" źle. Niemiecka marka wyjaśnia, jak poprawnie wypowiadać jej nazwę [WIDEO]

Całe życie mówiłeś "BMW" źle. Niemiecka marka wyjaśnia, jak poprawnie wypowiadać jej nazwę [WIDEO]

bmw-logo

Podaj dalej

Na pewno wielu z was wie, co dokładnie oznacza BMW. To skrót od Bayerische Motoren Werke AG, co w tłumaczeniu oznacza mniej więcej tyle, co Bawarskie Zakłady Motoryzacyjne. Odzwierciedla pochodzenia geograficzne firmy motoryzacyjnej założonej 105 lat temu. 

Jak wypowiadać BMW?

bmw e30 m3 cabrio ogłoszenie

Słyszeliśmy wiele różnych sposobów wymawiania skrótu BMW, ale producent postanowił zająć się błędami w wymowie. 

Firma opublikowała na swoim kanale film, który pokazuje dokładny sposób wypowiadania BMW. Może być to jeden z najkrótszych filmów, jakie widzieliśmy na YouTubie… Ale w zupełności wystarcza, aby wyjaśnić temat raz na zawsze.

Musimy jednak dodać, że facet z filmu ma bardzo wyraźną i jasną wymowę BMW – ale w języku niemieckim. Oczywiście, to najbardziej poprawna wymowa i jeśli chcemy być poprawni, właśnie tak powinniśmy mówić. 

Czy to jednak nie przesada?

Be-em-we – jeśli jednak zaczniecie tak nazywać bawarską markę, mamy pewne obawy, że moglibyście zostać nie zrozumieni. Z drugiej strony, skoro Jeep czytamy jako Jeep, a nie Jep, może warto byłoby wprowadzić takie zasady dla każdej z marek?

Już wkrótce zaczyna się Euro 2020, a my znów będziemy denerwować się, że komentatorzy nie wymawiają nazwisk piłkarzy tak, jak brzmią one w oryginale. 

Dziś bardzo często wymieniamy się opiniami w internecie, ale wyobraźcie sobie te rozmowy przy piwie. No… moje be-em-we. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News