"Brawa" dla nagrywającego! Wyprzedzanie? Albo on albo nikt! I jeszcze się tym chwali w Internecie ... [WIDEO]

"Brawa" dla nagrywającego! Wyprzedzanie? Albo on albo nikt! I jeszcze się tym chwali w Internecie ... [WIDEO]

Podaj dalej

Nie ma to jak pochwalić się w Internecie brakiem swoich umiejętności, prawda? Ale żarty na bok, bo to wyprzedzanie było naprawdę niebezpieczne i powinno posłużyć jako przykład tego, jak nie powinno się tego robić. Nagrywający stracił zimną krew, albo po prostu nie zna się na przepisach ruchu drogowego. 

Wyprzedzanie? Albo on albo nikt!

Sytuacja z poniższego filmu dzieje się na jakieś mniejszej drodze wojewódzkiej lub krajowej. Najpierw jest wyprzedzanie srebrnego minivana, a przed nagrywającym widzimy jadącą lewym pasem Skodę Octavię w kombi. 

Gdy nagrywający zakończył swoje wyprzedzanie minivana, zjechał na prawy pas – do tej pory wszystko zgodnie „ze sztuką”. 

Na prawym pasie przed nagrywającym pojawił się niebieski Volkswagen Touaran, którego akurat w tej chwili wyprzedzała Skoda Octavia. Nadążacie? Bo kierowca z wideorejestratorem już się na tym etapie pogubił. 

wyprzedzanie-touran-skoda

Skoda, Volkswagen i nagrywający

Jechał prawym pasem i dojeżdżał do niebieskiego Volkswagena. Ten, gdy już został wyprzedzony przez Skodę, włączył migacz w lewo i rozpoczął swoje wyprzedzanie. Wszystko gra, prawda? Ale nie dla autora filmu.

Najwyraźniej jego zdaniem tylko on może wyprzedzać na drodze i koniec! Bo jakim prawem niebieski Touran zaczął swoje wyprzedzanie, zanim on go nie dogonił? Koszmarna postawa nagrywającego, która nie ma żadnego usprawiedliwienia. 

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że postanowił on jechać dalej, niemal zrównując się od prawej strony z Volkswagenem. Na szczęście siedząca na fotelu pasażera kobieta zareagowała i „wyhamowała” kierowcę. Zresztą, zobaczcie sami.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News