Borok w Passacie B5 i dziwne, ale przepisowe wyprzedzanie. Nagrywający busiarz miał jednak inne zdanie

Borok w Passacie B5 i dziwne, ale przepisowe wyprzedzanie. Nagrywający busiarz miał jednak inne zdanie

Podaj dalej

Manewr wyprzedzania zdaje się sprawiać trudności wielu kierowcom. Nie inaczej było w tym przypadku, choć tym razem to nagrywający wykazał się nie tylko brakiem znajomości przepisów, ale i wyobraźni. Ten borok w Volkswagene Passacie B5 wyprzedzał dziwnie, ale w 100% przepisowo. Czego nie możemy raczej powiedzieć o kierowcy busa, lub vana. Co tym razem poszło nie tak?

Prawidłowe wyprzedzanie i nerwowy busiarz

borok-wyprzedzanie-volkswagen-passat

Na poniższym nagraniu widzimy kierowcę Volkswagena Passata B5 rozpoczynającego swój manewr w przepisowym miejscu. Nie było tu ani zakazu, ani linii ciągłej. Z naprzeciwka była dobra widoczność i nie jechało żadne inne auto. Co więcej, swój manewr rozpoczął jeszcze przed nagrywającym, więc nie ma tu mowy także o zajechaniu mu drogi. Jednym słowem – to wyprzedzanie było w 100% przepisowe, jednak coś nie spodobało się nagrywającemu.

I rzeczywiście – jego wyprzedzanie trwało… co tu dużo mówić. Trwało wieczność! Nie zmienia to jednak faktu, że ktoś, kto ma wolniejszy samochód, nie ma prawa wyprzedzić. Uwierzcie, jeśli pod maską tego Passata znalazł się najsłabszy Diesel o mocy 90 KM, ciężko jest go rozbujać.

Jeśli ktoś stworzył tu niebezpieczną sytuację, to był to nagrywający. Nie dość, że siedział na zderzaku Passata, to jeszcze próbował go ponaglać. Po co stresować, skoro jego manewr już nie należał do łatwych?

Ku przestrodze

Na szczęście tym razem obyło się bez tragedii, a kierowca busa/vana musiał odpuścić swoje wyprzedzanie. Rozumiemy, że każdemu się spieszy, ale bez przesady. W tej sytuacji nagrywający powinien spokojnie jechać swoim pasem i czekać, aż kierowca Passata zakończy manewr. Mamy nadzieję, że następnym razem właśnie tak zrobi.

Przejechał pieszego podczas egzaminu na prawo jazdy, a i tak go zdał! Nawet egzaminator był w szoku

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News