BMW Serii 4 oficjalnie zaprezentowane w Polsce. Nietypowy spot na ulicach Warszawy pod osłoną nocy [WIDEO]

BMW Serii 4 oficjalnie zaprezentowane w Polsce. Nietypowy spot na ulicach Warszawy pod osłoną nocy [WIDEO]

Podaj dalej

Nowy Dyrektor Generalny BMW Group Polska, Christian Haririan, podjął się nietypowego zadania. Wszystko po to, by w bezpieczny sposób spotkać się z fanami marki i dziennikarzami. Został gospodarzem spotu promującego najnowsze BMW serii 4 Coupé, który stał się jednocześnie idealną okazją do przywitania. Video jest już dostępne w sieci.

BMW Serii 4 oficjalnie w Polsce

bmw-serii-4-warszawa

Nadeszły czasy nietypowe dla jakichkolwiek premier. Niezależnie od tego, czy chodzi o pierwsze wystąpienie na nowo objętym stanowisku, czy o samochód. Tak się złożyło, że właśnie w tej nowej rzeczywistości pracę w Polsce rozpoczął nowy Dyrektor Generalny BMW Group Polska, Christian Haririan, a w salonach dealerskich jest już dostępne nowe BMW serii 4 Coupé. BMW Group Polska znalazło bezpieczny sposób na to, by zaprezentować oboje polskim klientom i mediom.

Nie bez powodu scenerią dla nagranego materiału stały się nocne ulice Warszawy – BMW The 4 Coupé to ikona designu, która świetnie komponuje się z miejską architekturą. Pokazane w spocie punkty wybrano nieprzypadkowo, bo same w sobie też są ikoniczne. W video zaprezentowano też kluczowe cechy nowego modelu serii 4, w tym funkcje związane z łącznością (m. in. cyfrowy kluczyk) oraz podkreślono sportowy charakter samochodu, który od początku jest wpisany w DNA czwórki.

Sportowy i dynamiczny charakter

bmw-serii-4-warszawa

Nowa Seria 4 wyraźnie różni się od BMW Serii 3, co ma podkreślić jej sportowy i dynamiczny charakter. Samochód zadebiutował na rynku w październiku 2020 roku. Na początku klienci otrzymali do dyspozycji aż pięć wariantów silnikowych. Najmocniejszy z nich będzie wyposażony w 6-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy o mocy 374 KM. W ofercie będą również 4-cylindrowe benzyniaki i jeden 4-cylindrowy silnik Diesla. W marcu 2021 r. do oferty dołączą dwa 6‑cylindrowe rzędowe silniki wysokoprężne.

Co więcej, nowe BMW Serii 4 otrzymało technologię mild hybrid dla 6-cylindrowego silnika benzynowego i wszystkich silników Diesla. Alternator odwracalny 48 V wspomaga silnik spalinowy dodatkową mocą do 8 kW (11 KM). Wszystkie silniki występują teraz z dwustopniowym turbodoładowaniem.

Po raz pierwszy w historii wszystkie modele BMW Serii 4 otrzymają także 8-stopniową skrzynię biegów Steptronic w standardzie. Opcjonalna będzie skrzynia Steptronic (także 8-biegowa) z funkcją Sprint, przeznaczona do szybkich i dynamicznych przyspieszeń. Napęd na wszystkie koła BMW xDrive na początku sprzedaży będzie dostępny w dwóch modelach, a od marca 2021 r. w czterech.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News