PILNE: BMW pokazało zupełnie nową Serię 7! Kultowy model zmieni się nie do poznania [ZDJĘCIA]

PILNE: BMW pokazało zupełnie nową Serię 7! Kultowy model zmieni się nie do poznania [ZDJĘCIA]

bmw-serii-7

Podaj dalej

Potężny silnik BMW V12 odchodzi do lamusa, a niemiecki producent przygotował z tego powodu zupełnie nową odsłonę Serii 7. BMW wyprodukuje ostatnie egzemplarze limuzyny z tym silnikiem tego lata. Aby uczcić 35-letnią historię marki z tym układem silnika, firma wyprodukuje limitowaną, ostatnią serię Serii 7 dla USA. 

BMW żegna silnik V12

bmw-serii-7

Oparte na BMW M760i xDrive samochody o nazwie „Finał V12” będą ograniczone do zaledwie 12 sztuk. Ale tylko na rynek amerykański. Każdy będzie kosztował 200 000 dolarów „w podstawie”. Samochody będą wyróżniać się unikalnymi znaczkami, kołami i szeroką gamą opcji dostosowania wyposażenia. 

Moc będzie oczywiście pochodzić z 6,6-litrowego silnika V12 BMW, który jest wyposażony w dwie turbosprężarki typu mono-scroll, bezstopniową regulację zaworów i generuje 609 KM. Moc przesyłana jest na wszystkie cztery koła za pośrednictwem 8-stopniowej automatycznej skrzyni biegów. Samochód będzie przyspieszał od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,6 sekundy. 

bmw-serii-7

Nadwozie pojazdu będzie oznaczone pogrubionym znaczkiem V12 z tyłu i specjalnymi 20-calowymi podwójnymi felgami aluminiowymi Style 760M. Klienci mogą również wybrać między niebieskimi lub czarnymi zaciskami hamulcowymi oraz dowolnym kolorem lakieru BMW Individual. 

A jednak – to ostatnia taka Seria 7

Na progach drzwi pojawi się napis „The Finał V12”, tak samo jak na pokrywie silnika. Wewnątrz, w całej kabinie widzimy wykończenie BMW Individual Piano Black Finish. Na konsoli środkowej znajduje się tabliczka upamiętniającą pojazd jako „1 of 12”. 

bmw-serii-7

Oferowany tylko jako model w pełni wyposażony, BMW M760i Finał V12 otrzyma pakiet BMW Driving Assistance Professional, pakiet Luxury Rear Seating, panoramiczny dach LED, adaptacyjne reflektory LED ze światłami laserowymi, czy system dźwiękowy Bowers & Wilkins. Klienci będą mieli do wyboru jeden z ośmiu kolorów wnętrza tapicerki ze skóry Full Merino. 

Każdemu samochodowi towarzyszyć będzie również specjalne „trofeum”, przeznaczone do umieszczenia na biurkach właścicieli. Upamiętniają one ich pojazdy i mają tożsamy z nimi lakier, skórę oraz numer identyfikacyjny samochodu. BMW twierdzi, że najpierw skontaktuje się z klientami, którzy przez „lata wykazywali się niesłabnącą pasją do ostatecznego luksusowego sportowego sedana” i mają długą historię kupowania serii V12. Produkcja ma ruszyć w czerwcu 2022 roku. Ale dostawy spodziewane są już w lipcu. 

bmw-serii-7

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News