"Będzie wypadek, patrz". To wyprzedzanie od samego początku było skazane na porażkę [WIDEO]

"Będzie wypadek, patrz". To wyprzedzanie od samego początku było skazane na porażkę [WIDEO]

Podaj dalej

Wyprzedzanie to manewr, z którym polscy kierowcy cały czas mają ogromne problemy. Z czego to wynika? Nie chodzi przecież o brak umiejętności jazdy samochodem jako takiej. To raczej brak wyobraźni i rozsądku decyduje o tym, że manewry te kończą się porażką. Najlepszym przykładem jest poniższy film. 

Zobacz na GeekBlog.pl: Mroczne science-fiction z dużą dawką humoru. Recenzja Outriders.

To wyprzedzanie nie mogło się udać

Pośpiech, stres, wolni kierowcy z przodu… Powodów, aby przeprowadzić wyprzedzanie jest mnóstwo, ale trzeba to zrobić z głową. Ten kierowca Skody Fabii zrobił dokładnie na odwrót. 

Nagrywający całą sytuację kierowca Opla wiedział o tym od początku. Na filmie słyszymy nawet, jak mówi do swojego pasażera: „Będzie wypadek, patrz”. Skoro prorok z Opla wiedział o tym już wcześniej, dlaczego Skodziarz i tak kontynuował swoje wyprzedzanie?

Taki manewr na skrzyżowaniu niestety skazany jest na porażkę, tym bardziej, że od dawna było widać kolejnego kierowcę, który chciał skręcić w lewo. Kierowca Skody Fabii w kombi powinien był dużo wcześniej zacząć hamować i wyminąć Volkswagena Golfa z prawej strony.

Skoda vs Volkswagen

Wdała się jednak panika, brak opanowania i wyobraźni. Przede wszystkim to wyprzedzanie w tym miejscu nigdy nie powinno mieć miejsca. Ale gość w Skodzie tak się spieszył, że nie zwracał uwagi na znaki. Rozpędził swoją biedną skodzinę i tak już poleciał. 

Mamy nadzieję, że nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał. Uderzenie nie było na tyle mocne, choć to zawsze jest bardzo osobliwą kwestią. A kierowca Skody następnym razem zastanowi się dwa razy, czy wyprzedzanie jest warte tego ryzyka. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News