Autobus wjechał z pełnym impetem w tył Volvo XC60. Uszkodzenia SUV-a są wręcz niebywałe [WIDEO]

Autobus wjechał z pełnym impetem w tył Volvo XC60. Uszkodzenia SUV-a są wręcz niebywałe [WIDEO]

autobus-wypadek-suv-volvo-xc60

Podaj dalej

Autobus wjechał w tył Volvo XC60 – niecodzienny wypadek skończył się poważnymi uszkodzeniami… autobusu. W tym czasie SUV otrzymał tylko nieznaczne widoczne uszkodzenia. Kierowca poinformował, że system bezpieczeństwa w samochodzie zadziałał dokładnie tak, jak został zaprogramowany. Aż strach pomyśleć, co by się stało z mniejszym samochodem, niż autobus! 

Autobus vs Volvo

autobus-wypadek-suv-volvo-xc60
fot. YT

Wypadek Volvo XC60 z autobusem miejskim przyciągnął uwagę mediów społecznościowych i licznych gazet. Wszystko zostało uchwycone przez tylną kamerę zamontowaną w szwedzkim SUV-ie. Kierowca autobusu miejskiego najwyraźniej nie był skupiony na jeździe. Staranował Volvo od tyłu w mieście Kaohsiung w Tajwanie. Dramatyczny wypadek możecie zobaczyć na samym dole artykułu. 

Według różnych badań, poprzednia generacja Volvo XC60 jest jednym z najbardziej bezpiecznych modeli samochodów na świecie. Samochód otrzymał pięć gwiazdek w testach zderzeniowych EuroNCAP. A także najwyższą ocenę IIHS i Folksam. SUV został sklasyfikowany tym samym jako jeden z najbezpieczniejszych w prawdziwych wypadkach. Wypadek autobusu pokazuje, że te oceny nie były przypadkowe. 

SUV poradził sobie wzorcowo

autobus-wypadek-suv-volvo-xc60
fot. YT

Zderzenie było bardzo poważne, w chwili gdy autobus wjechał w tył szwedzkiego SUV-a. Przód autobusu jest w rzeczywistości bardzo poważnie uszkodzony, podczas gdy Volvo wygląda znacznie lepiej. Wygląda na to, że zderzak i belka zderzeniowa Volvo przyjęły na siebie ciężar uderzenia. Tylna klapa bagażnika jest tylko lekko porysowana, a szyba delikatnie uszkodzona. Aż trudno uwierzyć, że ten samochód osobowy dopiero co zderzył się z miejskim autobusem! 

Kierowca Volvo powiedział lokalnym mediom, że tak zwany system Whips, który ma przeciwdziałać urazom kręgosłupa szyjnego, zadziałał zgodnie z założeniami. Podczas zderzenia pas bezpieczeństwa został naprężony, a oparcie opuszczone, aby przygotować ciało do uderzenia. Po wypadku kierowca wyszedł z auta bez szwanku. Podobnie jak jego Volvo, które co prawda potrzebowało nowej belki i kilku napraw. Ale ogólnie SUV poradził sobie znacznie lepiej, niż autobus! 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News