Audi R8 Spyder Performance demoluje niemiecką autobahnę! Sprint od 0 do 335 km/h w mgnieniu oka [WIDEO]

Audi R8 Spyder Performance demoluje niemiecką autobahnę! Sprint od 0 do 335 km/h w mgnieniu oka [WIDEO]

audi-r8-spyder-autobahna

Podaj dalej

Audi R8 Spyder Performance przeszło w 2018 roku facelifting, a my musieliśmy chwilę zaczekać na pierwsze przejazdy po niemieckiej autobahnie. YouTuber z kanału Automann zabrał samochód na próbę maksymalnej prędkości. To Audi jest naprawdę szybkie! 

Nie ma sobie równych

Niemiecki samochód, który ma bardzo dużo wspólnego z Lamborghini Huracanem, został zmierzony przez zewnętrzne urządzenie GPS. Audi osiągnęło prędkość 100 km/h w zaledwie 3,37 sekundy, natomiast na 200 km/h potrzebował nieco ponad 10 sekund. Sprint od 0 do 100 km/h trwał z kolei 7 sekund. 

audi-r8-spyder-autobahna

W rzeczywistości te liczby są bardzo podobne, do oficjalnych specyfikacji Audi. Niemiecki producent wspomina, że sprint od 0 do 100 km/h zajmuje około 3 sekund, a prędkość maksymalna wynosi 331 km/h. 

Tym razem kierowca Audi R8 Spyder Performance przestał przyspieszać przy 335 km/h, zgodnie ze wskazaniami prędkościomierza. 

Silnik z Lamborghini

R8 Performance ma 620 KM i 580 Nm momentu obrotowego. Wszystko to pochodzi z wolnossącego 5,2-litrowego silnika V10. Modernizacja pojawiła się w czwartym kwartale 2018 roku. 

Po lifcie samochód otrzymał zmieniony wygląd, nowe opcje kolorystyczne wnętrza, ulepszone zawieszenie, dostrojone wspomaganie kierownicy czy opcjonalny dynamiczny układ kierowniczy. Choć jazda z taką prędkością nawet na autostradzie, gdzie nie ma limitu prędkości, jest bardzo niebezpieczna… Przyznajcie, kto z was nie chciałby przeżyć takiej przygody? Mimo wszystko, nie próbujcie tego „w domu”!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News