Akcja serwisowa dla tych silników typu Diesel! Wezwanych do ASO będzie ponad 130 tys. samochodów

Akcja serwisowa dla tych silników typu Diesel! Wezwanych do ASO będzie ponad 130 tys. samochodów

Podaj dalej

Ponad 130 000 pojazdów z silnikiem typu Diesel zostanie wezwanych na akcję serwisową. Producent ma spory problem, bowiem powoduje on gaśnięcie silników wysokoprężnych. 

paliwo diesel benzyna

Ten Diesel może mieć problem

Według Associated Press Fiat Chrysler musi wezwać na akcję naprawczą niektóre pickupy RAM 1500 z lat 2014-2018 oraz niektóre SUV-y Jeep Grand Cherokee z lat 2014-2016 z 3-litrowymi silnikami Diesel. 

Problem dotyczy także niektórych sedanów Chryslera 300 z lat 2014-2019, które w tych latach były sprzedawane poza Ameryką Północną. Również z silnikiem typu Diesel. 

ecodiesel ram
fot. thedrive.com

Firma twierdzi, że problem spowodowany jest materiałem magnetycznym na kole czujnika położenia wału. Może on czasami… odpadać. Ta awaria odcina sygnał i może z kolei doprowadzić do gaśnięcia silników. 

Według Fiata problem występuje tylko w niewielkim odsetku pojazdów. Na ten moment nie ma jeszcze żadnych informacji, aby problem ten doprowadził do poważnych awarii czy obrażeń. 

Akcja serwisowa ma rozpocząć się 2 października. Właściciela pojazdów, których dotyczy problem, zostaną powiadomieni. Wtedy należy udać się do dealera w celu naprawienia usterki. W ASO możemy spodziewać się aktualizacji oprogramowania tak, aby silniki nadal działały, nawet jeśli sygnał położenia wału korbowego zostanie utracony.

To jakaś magia! Gościu buchnął starym Dieselkiem po czym zniknął z drogi niczym David Copperfield

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News