Elon Musk oszukuje ludzi? Tesla kasuje swoich klientów podwójnie, po czym zapada się pod ziemię!

Elon Musk oszukuje ludzi? Tesla kasuje swoich klientów podwójnie, po czym zapada się pod ziemię!

Podaj dalej

Kwestia płatności za jakiekolwiek dobra czy usługi zawsze jest kwestią… bardzo delikatną. Tesla ma jednak duży problem i nie chodzi wcale o wprowadzenie możliwości zakupu samochodów za Bitcoiny. Okazuje się, że wielu klientów zostało policzonych za swój samochód… podwójnie! A to dopiero początek problemów. 

Tesla – o co chodzi?!

tesla (2)

Razem z Bitcoinami, Tesla wprowadziła też automatyczne płatności, które miały być szybkim, wygodnym i bezdotykowym sposobem dla osób, które chcą od razu zapłacić za swoje samochody. Okazuje się jednak, że ryzyko podwójnego naliczania opłat jest bardzo duże, a klienci skarżą się na piętrzące się problemy. 

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że kontakt z firmą Elona Muska jest bardzo utrudniony. Tesla nie była zbyt chętna do szybkiego udzielenia odpowiedzi, nie mówiąc już o… dostarczeniu samochodów. 

Pewien facet kupił sobie nowy Model Y i zapłacił za niego o prawie 53 000 dolarów więcej, niż powinien. To jeszcze nic – Tesla opóźniała dostawę, co oznaczało, że zapłacił za dwa Modele Y, a nie miał żadnego. 

– Trudno wyobrazić sobie gorsze usługi i obsługę klienta – powiedział – Z mojego konta bankowego zniknęło prawie 53 000 dolarów nie wiem za co. Nikt do mnie nie zadzwonił, nie napisał e-maila. Nie widzieli w ogóle sensu w rozwiązaniu tego problemu. 

Tesla Model S
Tesla Model S

Elon Musk oszukuje ludzi?

Niestety, nie jest to odosobniony przypadek. Inny nabywca modelu Y, pan Clark Peterson, powiedział że też został podwójnie obciążony, a jego samochód nie pojawiał się w terminie. Najgorsze tym razem było to, że Tesla odesłała go do swojego banku, a nie sama zajęła się problemem. 

– Wiem, jak działają przelewy bankowe. Kiedy pieniądze znikają, to po prostu znikają. Tesla nalega, abym dzwonił do swojego banku. Zrobiłem to więc, a oni potwierdzili, że pieniądze są teraz na koncie Tesli. Nie możemy z tym nic zrobić, dopóki nie uda się nam z nimi skontaktować. 

Przedstawiciel banku próbował pocieszyć pana Clarka, mówiąc mu, że wiele osób miało taki sam problem. I rzeczywiście, stacja CNBC dowiedziała się, że setki klientów zostało w podobny sposób wymanewrowanych przez Teslę. 

Tesla-Model-X-100D

Producent samochodów, który przedstawiany jest jako firma technologiczna, nie potrafiący obsłużyć płatności… Wiele osób zastanawia się, czy Tesla wciąż jest godna zaufania?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News