Ten 9-letni Peugeot ma rekordowo wysoki przebieg! Jeździł nim jakiś francuski masochista [ZDJĘCIA]

Ten 9-letni Peugeot ma rekordowo wysoki przebieg! Jeździł nim jakiś francuski masochista [ZDJĘCIA]

peugeot-rcz-przebieg-masochista-1

Podaj dalej

Często piszemy o interesujących używanych samochodach, jednak dziś trafiliśmy na prawdziwą perełkę. Ten Peugeot ma największy przebieg w Europie, ale niesamowite jest to, co to za auto. Nie jest to ani kombi, ani van… tylko sportowy RCZ! Jak ktoś zrobił tyle kilometrów w tak niewygodnym coupé? 

Peugeot RCZ z takim przebiegiem?

peugeot-rcz-przebieg-masochista-1

Już sam fakt, że francuski samochód jak Peugeot zrobił tyle kilometrów, jest dosyć nietypowy. Ale bardziej nietypowe jest nadwozie – coupé z takim przebiegiem? Przecież takie samochody zazwyczaj służą do weekendowych wypadów za miasto, ewentualnie niedzielnej podróży na kolację (czy do kościoła). 

Samochody z przebiegiem powyżej 200 000 km to prawdziwa rzadkość. Większość z nich to samochody niemieckiego pochodzenia, takie jak Audi, BMW, czy Mercedes. Znajdują się też Volvo, czy Toyoty, ale wśród innych producentów próżno szukać aut z tak wysokimi przebiegami. Ten Peugeot pokazuje jednak, że przy odpowiednim „podejściu” każdym samochodem można nawinąć ogromne dystanse. 

peugeot-rcz-przebieg-masochista-1

Używany Francuz z dużym przebiegiem jest taką samą rzadkością jak Koreańczyk, czy Włoch. Jeśli pominiemy przekręcone liczniki i dostawczaki, w całej Europie nie znajdziecie Peugeota z przebiegiem większym niż 500 000 km. Dziś mamy jednak auto, które w zeszłym roku przekroczyło pół miliona km, a dziś na jego liczniku znajduje się 591 000 kilometrów. 

Diesel pod maską to nie wszystko

Gdyby to jeszcze był taki model jak 407, 508, 607, czy inne kombi, albo dostawczak… A tutaj mówimy przecież o coupé RCZ. Owszem, pod jego maską pracuje Diesel, ale to nie zmienia faktu, że ten samochód na dłuższą podróż jest tak samo odpowiedni jak ubranie dresu do teatru. Sztywne zawieszenie, sportowy styl jazdy, ale żeby robić nim ponad 70 000 km rocznie? To czysty masochizm. 

peugeot-rcz-przebieg-masochista-1

Peugeot fascynuje jednak swoim stanem – oczywiście, przebieg jest widoczny na siedzeniach czy na kierownicy. Ale z zewnątrz wygląda tak, jakby każda jego część była poobijana. Zdaniem sprzedawcy samochód jeździł głównie po autostradach, więc chyba kilka razy brał udział w jakimś masowym wypadku. 

Full wypas i super niska cena, ale czy warto…?

peugeot-rcz-przebieg-masochista-1

Pod maską pracuje 2-litrowy Diesel HDi o mocy 163 koni mechanicznych sparowany z manualną skrzynią biegów. Ma klimę, elektryczne szyby, podgrzewane siedzenia, czy czujniki światła i parkowania. Wszystko podobno jest sprawne. 

Cena odpowiada ekstremalnemu przebiegowi – 5900 euro czyli około 26 tys. złotych. Nie mamy pojęcia, jak długo ten Peugeot jeszcze pożyje, ale jeśli wyjdziesz z założenia, że swoje już dostał i teraz nic już go nie zabije, możesz kupić go w Niemczech. Będziesz miał prawdziwą rzadkość z 2012 roku z przebiegiem prawie 600 000 km. 

peugeot-rcz-przebieg-masochista-1

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News