850-konne BMW M2 Competition chciało rozlecieć się przy 300 km/h! Szokujący "test" na autobahnie [WIDEO]

850-konne BMW M2 Competition chciało rozlecieć się przy 300 km/h! Szokujący "test" na autobahnie [WIDEO]

bmw-m2-cs-300-kmh

Podaj dalej

Czy jest coś takiego, jak za dużo mocy? Chyba nie… BMW M2 Competition nawet w wersji „fabrycznej” to całkiem potężna maszyna. Jego 3-litrowy, sześciocylindrowy silnik generuje 405 KM i rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 4,2 sekundy. Ale ten konkretny egzemplarz jest dużo mocniejszy. 

BMW chciało się rozlecieć na kawałki

bmw-m2-cs-300-kmh

BMW M2 Competition wykorzystuje silnik S55, który może poradzić sobie z imponującymi poziomami mocy, jeśli tylko wiesz jak odpowiednio go zmodyfikować. Tutaj, nowy sprzęt i oprogramowanie pozwoliły na osiągnięcie mocy 850 koni mechanicznych. Dwukrotnie większa od fabrycznej moc pojawiła się za sprawą zespołu HC-Performance. 

Na odcinku autobahny, na którym nie ma żadnego ograniczenia prędkości, BMW osiąga prędkość 300 km/h. A łatwość, z jaką przyspiesza do 80 km/h, jest po prostu fenomenalna. 

Coś jest nie halo

BMW jest niesamowicie szybkie, ale wydaje się, że podskakuje i jest dość niestabilne przy dużych prędkościach. Oglądając film, w niektórych momentach było naprawdę niebezpiecznie. Być może kilka dodatkowych modyfikacji zawieszenia będzie dobrym ulepszeniem w stosunku do obecnego stanu?

Niemniej jednak, to z całą pewnością jedno z najszybszych BMW na autostradzie, jakie widzieliśmy w ostatnich tygodniach, a może nawet miesiącach. Nie możemy doczekać się, gdy ktoś sprawdzi ten konkretny egzemplarz w wyścigu na 1/4 mili. O ile oczywiście przetrwa intensywne przejazdy autobahną! 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News