823-konne BMW M8 roznosi w pył puściutką niemiecką autobahnę. Co za prędkość! [WIDEO]

823-konne BMW M8 roznosi w pył puściutką niemiecką autobahnę. Co za prędkość! [WIDEO]

bmw-m8-manhart-autobahn

Podaj dalej

Myślałeś, że standardowe BMW M8 jest szybkie? Co tu dużo mówić – tak właśnie jest! Ale ten sam samochód po tuningu Manharta to prawdziwy potwór. Model oznaczony MH800 zamienia M8 w pocisk ziemia-powietrze i dysponuje mocą 823 KM. 

M8 Manhart i niesamowita prędkość maksymalna

BMW M8 Manhart

Aby sprawdzić tego potwora, YouTuber z kanału AutoTopNL wziął BMW M8 po kuracji na niemiecką autostradę. Pod maską pracuje sprawdzony silnik BMW S63 z podwójnym turbodoładowaniem. 4,4-litrowe V8 w standardowej formie generuje 620 KM. 

Potężne V8 współpracuje z 8-stopniowym automatem, który przekazuje moc na wszystkie cztery kola. BMW M8 w standardzie rozpędza się od 0 do 100 km/h w 2,8 sekundy, a maksymalna prędkość to 304 km/h. 

BMW M8 Manhart

Te liczby robią wrażenie, ale wszyscy wiemy, że z BMW zawsze można wycisnąć trochę więcej. Manhart twierdzi, że ich MH800 to najszybsze M8 na świecie. YouTuber na pustej autostradzie osiąga prędkość 311 km/h. 

Długa lista modyfikacji

Na czym polegał tuning tego samochodu? Mangart zmapował silnik ze zmodernizowanymi turbosprężarkami i większymi intercoolerami. Jest też przemalowanie skrzyni biegów, ulepszenie hamulców i zawieszenia. Układ wydechowy jest z kolei większy i bardziej dramatyczny. 

W rezultacie otrzymujemy M8 gotowe do ścigania najszybszych samochodów świata na niemieckiej autostradzie. Imponujące i luksusowe coupé zabierze cię w dowolne miejsce na ziemi wyjątkowo szybko. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News