7 trików, które zmniejszą spalanie nawet o połowę! Oszczędzisz dużo pieniędzy na Diesel i benzynę [LISTA]

7 trików, które zmniejszą spalanie nawet o połowę! Oszczędzisz dużo pieniędzy na Diesel i benzynę [LISTA]

diesel-spalanie-oszczedne-wskazowka

Podaj dalej

Oszczędzanie paliwa wcale nie musi być trudne. Aby zmniejszyć rachunki za benzynę lub paliwo typu Diesel, nie musisz też wcale kupować elektryka. Wystarczy, że będziesz korzystać choć z jednego z 10 trików, które przedstawiamy poniżej. A od razu poczujesz różnicę. 

Microsoft zmniejsza swoją prowizję! Czy to przyciągnie nowych wydawców?

Tankuj z głową 

Tankowanie benzyny lub paliwa typu Diesel to nierozerwalna część jeżdżenia samochodem. Jeśli chcesz zachować trochę pieniędzy w swoim portfelu, postaraj się znaleźć najtańszą stację benzynową w swojej okolicy. Może ci w tym pomóc ta prosta i darmowa aplikacja na telefon. Ponadto, zawsze warto tankować do pełna. Każdorazowe gaszenie i odpalanie samochodu to pewien koszt, którego lepiej uniknąć. 

Zwolnij 

To zasada prosta i stara jak świat. Jeśli twój silnik benzynowy lub typu Diesel wymaga mniej energii do poruszania się, będzie też jej mniej zużywał. Czasami warto więc zwolnić, lub wyjechać kilka minut wcześniej. 

Pomijając już fakt, że jazda niezgodna z przepisami jest po prostu niebezpieczna, nawet na odcinku 100 czy 200 kilometrów, możemy zarobić zaledwie parę minut. Jeśli nam nie wierzycie, zróbcie kiedyś eksperyment i porównajcie wyniki. A oszczędność na paliwie będzie ogromna! 

Serwisuj swój samochód

diesel

Utrzymywanie samochodu w odpowiedniej kondycji to obowiązek każdego kierowcy. Nie chodzi tu tylko o uniknięcie dodatkowych kosztów związanych z nieplanowanymi naprawami. Wymiana wszystkich elementów na czas pozwoli utrzymać spalanie benzyny lub paliwa typu Diesel na odpowiednim poziomie. 

Planuj swoją podróż

Jeśli wybierasz się w dalszą podróż, nie tankuj „gdzie popadnie”. Stacje benzynowe na autostradach są często dużo droższe, niż te położone nieco dalej głównego szlaku. 

Sprawdź opony

Odpowiednie ciśnienie w oponach pozwoli ci nie tylko na zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, ale także spalania. Twoja benzyna lub Diesel nie lubi wysokich oporów toczenia, więc co jakiś czas sprawdzaj, czy ciśnienie w twoich oponach jest odpowiednie. W większości samochodów wartości podane przez producenta znajdziemy na klapce od wlewu paliwa. 

Wyłącz klimatyzację 

Co prawda gorące dni dopiero przed nami, ale jeśli nie potrzebujesz klimatyzacji – wyłącz ją. Oczywiście nie rób tego non stop, bowiem ona też potrzebuje działać aby nie doszło do żadnych awarii. 

Pilnuj obrotomierza

Kierowcom często zdarza się zmieniać biegi za późno. Pilnuj obrotów, z jakimi pracuje twoja benzyna lub silnik typu Diesel i staraj się nie przekraczać progu 2500 obr/min. Samo to zagwarantuje obniżenie spalania o około 10%. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News