600-konna KIA próbuje swoich sił na Nurburgring Nordschleife. W całkowitej ciszy [WIDEO]

600-konna KIA próbuje swoich sił na Nurburgring Nordschleife. W całkowitej ciszy [WIDEO]

2023-kia-ev6-gt-exterior-drift-mode

Podaj dalej

To oczywiste, że KIA EV6 GT to bardzo, bardzo szybki samochód. To szczególnie godne uwagi, biorąc pod uwagę jego cenę. Widzieliśmy już, jak EV6 GT osiąga swoją maksymalną prędkość na nieograniczonych odcinkach autostrady. Widzieliśmy nawet elektryczny wyścig hatchbacka z… Lamborghini Aventador SVJ (przegrany tylko o sekundę). Ale jak radzi sobie podczas okrążania budzącego postrach toru Nurburgring w Niemczech? 

Nowa KIA zachwyca

2023-kia-ev6-gt-exterior-drift-mode
fot. KIA

Aby odpowiedzieć na to pytanie, YouTuber L’argus niedawno udostępnił wideo z szybkiego okrążenia wykonanego za pomocą KIA EV6 GT. Umieściliśmy wideo na dole tej strony, abyś mógł się nim nacieszyć. 

Kia EV6 GT jechała ponad 100 kilometrów na godzinę przez większą część hot lapa. Było jednak kilka przypadków sprintów z pełną mocą, w których skromny hatchback wykorzystywał swój natychmiastowy moment obrotowy i osiągał 225 km/h. 

Warto zauważyć, że EV6 GT osiąga łączną moc 577 koni mechanicznych i moment obrotowy 740 niutonometrów z zespołu dwóch silników elektrycznych. Jest wystarczająco konkurencyjny w dziedzinie sportowych pojazdów elektrycznych, zajmując trzecie miejsce w walce z Teslą Model 3, Modelem X, Audi E-Tron GT i BMW iX. 

2023-kia-ev6-gt-exterior-drift-mode
fot. KIA

Być może najbardziej interesującą częścią tego okrążenia Nurburgring z Kia EV6 GT była cisza podczas całego przejazdu. Jedynymi dźwiękami, które można było usłyszeć, były piski opon, dźwięczna atmosfera w kabinie i dźwięk rodem z filmów science-fiction, który pojawiał się, gdy samochód elektryczny mocno przyspieszał. Wyglądało to tak, jakby samochód był gotowy do startu. 

Pytanie teraz brzmi: jak szybkie było to okrążenie Nurburgring? Czy był szybszy niż Tesla Model 3 Performance? Nie możemy wiedzieć na pewno i trzeba przyznać, że kółko nie było idealne. Jednak kierowca był wystarczająco wykwalifikowany, aby wydobyć radość z Kia. To imponujące.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News