10 sekund - tyle potrzebowali złodzieje, żeby ukraść koła warte 3100 zł. Praca w F1 czeka [WIDEO]

10 sekund - tyle potrzebowali złodzieje, żeby ukraść koła warte 3100 zł. Praca w F1 czeka [WIDEO]

zlodzieje-60-sekund-felga-opona

Podaj dalej

Przednia kamera zaparkowanej Tesli uchwyciła moment, w którym trójka złodziei ukradła koło z Chevroleta Corvette Stingray C7. Co ciekawe, złodzieje potrzebowali zaledwie 60 sekund (od zatrzymania!) aby dokonać całej akcji. Praca w F1 czeka! 

Złodzieje szybcy niczym na pit stopie

zlodzieje-60-sekund-felga-opona
fot. YouTube

Do incydentu doszło w Southlake w Teksasie 3 listopada tego roku. Na nagraniu złodzieje zatrzymują się obok Corvette na niemalże pustym parkingu. Od niechcenia wychodzą z samochodu, a jeden z nich wyciąga podnośnik z bagażnika Dodge’a Chargera. 

Następnie kolejna osoba zaczyna podnosić tył samochodu po stronie kierowcy, podczas gdy dżentelmen w pomarańczowym dresie używa klucza udarowego, aby szybko odkręcić wszystkie śruby. Proces od momentu, gdy jeden z nich zaczął podnosić auto, do usunięcia samego koła, trwał ponad 10 sekund. 

Chwilę przed zdjęciem koła uruchomił się jednak alarm, doprowadzając trzech mężczyzn do szału. Jeden z nich rzucił koło do bagażnika, podczas gdy mężczyzna ubrany na pomarańczowo opuścił podnośnik i w miejscu, w którym kiedyś znajdowało się koło, umieścił klocek. Złodzieje następnie wbiegają do swojego muscle cara i szybko oddalają się z miejsca zdarzenia. 

Policja z Southlake donosi, że koło i opona z Corvette wyceniane są na nieco ponad 3000 złotych. Zazwyczaj dla złodziei byłby to łatwy łup, jednak tym razem nagranie z kamery Tesli pokazuje wyraźnie tablice rejestracyjne Dodge’a. Policja potwierdziła, że ściga trop i poluje na trójkę złodziei. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News