23-letni Lexus LS400 z przebiegiem 225 tys. km. Samochód wygląda jak nowy! [WIDEO]

23-letni Lexus LS400 z przebiegiem 225 tys. km. Samochód wygląda jak nowy! [WIDEO]

lexus-ls400-wyglada-jak-nowy-2

Podaj dalej

Lexus LS zmienił zasady gry, kiedy pojawił się na rynku w 1989 roku. Ten samochód pokazał, że nie tylko Niemcy potrafili zbudować kompletnego, luksusowego sedana. 23 lata później ten samochód wciąż utrzymuje reputację niezawodnego, prestiżowego i wartego swojej ceny. 

Ten Lexus wygląda jak nowy

lexus-ls400-wyglada-jak-nowy-2
fot. Lexus

Mimo wieku i przebiegu, Lexus zachowany jest w nieskazitelnym stanie. Lakier jest prawie całkowicie pozbawiony niedoskonałości, wnętrze ma pierwotny kolor i prawie nie nosi żadnych śladów użytkowania. Podwozie jest nieskazitelne i nie znajdziemy tu nawet centymetra rdzy. 

Nawet takie rzeczy jak reflektory, czy tylne światła są krystalicznie czyste. Zupełnie jakby właśnie ktoś wymienił je na całkowicie nowe. Na kołach nie ma żadnych zadrapań czy wyżłobień, a komora silnika jest ultraczysta. Złote znaczki mienią się jak szlachetny metal, który imitują. 

Pod maską znajduje się szlachetny silnik V8

Aby pokazać światu, jak bardzo właściciel oddany jest swojej maszynie, po usunięciu tablic rejestracyjnych na potrzeby filmu, pierwszą myślą były próby usunięcia zblakniętej farby pod spodem. A przecież wszyscy wiemy, że ten obszar nigdy nie będzie widoczny po wymianie tablic. 

Lexus LS400 skrywa pod maską 4-litrowy silnik V8 1UZ-FE, który wytwarza 294 konie mechaniczne i dysponuje momentem obrotowym 407 Nm. Jak w przypadku każdego prawdziwego luksusowego samochodu, moc trafia na tylną oś za pośrednictwem płynnie działającej skrzyni biegów. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News