PILNE: Odebranie samochodu za przekroczenie prędkości! 23-latek w BMW pierwszą "ofiarą"

PILNE: Odebranie samochodu za przekroczenie prędkości! 23-latek w BMW pierwszą "ofiarą"

2017-BMW-440i-2

Podaj dalej

23-latek złapany przez policję za przekroczenie prędkości otrzymał kilka mandatów, zabrali mu prawo jazdy na cały rok, a także… Miał trzy miesiące czasu na sprzedaż swojego BMW 440i, którym próbował uciekać przed niemiecką policją w kwietniu tego roku. 

23-latek w BMW się doigrał

2017-BMW-440i-2

Kierowca BMW miał spotkać się ze swoimi znajomymi na placu, gdzie podobno zaczął robić bączki swoim samochodem. Gdy policja zjawiła się na miejscu, postanowił zaszpanować przed znajomymi i zdecydował się na ucieczkę z miejsca zdarzenia. Choć policjanci próbowali za nim nadążać, nie mieli większych czas. 

– Wydobyłem maksimum z naszego radiowozu o mocy 194 KM i nie mogłem za nim nadążyć. Zezygnowałem z pościgu, ponieważ nie mogłem jechać w centrum miasta z prędkością ponad 120 km/h – powiedział policjant dla Stuttgarter Nachrichten. 

Pościg był tym bardziej niebezpieczny, że odbywał się ulicami małego miasteczka Ludwigsburg. 23-latek brał w nim udział, przejeżdżając przez czerwone światła i chodniki, czemu stanowczo zaprzeczał w sądzie. 

2017-BMW-440i-2

Jego tłumaczenie w sądzie było kuriozalne

Przyznał się jednak do przekroczenia prędkości, mówiąc, że wpadł w panikę, gdy przyjechali policjanci i reagował na stres pandemii. Sąd nakazał mu odbycie kilku wizyt z psychologiem drogowym między aresztowaniem a wydaniem wyroku. 

Sędzia, Anne Bollacher, zdecydowała się odebrać mu prawo jazdy na sześć miesięcy. Tym samym pozostawiła go bez możliwości prowadzenia samochodu przez cały rok. Orzekła również, że będzie miał tylko trzy miesiące czasu na sprzedaż swojego BMW. Okrągłe 7000 euro ze sprzedaży będzie musiał przekazać do skarbu państwa. Jeśli nie sprzeda auta, zostanie mu ono odebrane. 

Szybki samochód nie jest zabawką, ale staje się bronią – powiedziała sędzia Bollacher. – Młody mężczyzna mógł poważnie zranić matkę z wózkiem dziecięcym lub pieszego podczas ucieczki.

2017-BMW-440i-2 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News