22-letnie BMW M5 z ogromnym przebiegiem wciąż wygląda jak nowe. Właściciel stosował jeden "trik" [WIDEO]

22-letnie BMW M5 z ogromnym przebiegiem wciąż wygląda jak nowe. Właściciel stosował jeden "trik" [WIDEO]

bmw-m5-z-ogromnym-przebiegiem

Podaj dalej

BMW M5 generacji E39 jest słynne z wielu rzeczy. Wielu fanów marki wciąż uważa ten model za jeden z najlepszych w historii i nie trudno zrozumieć, dlaczego. Połączenie wydajności i dynamiki prowadzenia sprawiło, że stał się ulubieńcem w kręgach motoryzacyjnych. A dodatkowo, to BMW wychodziło z manualną skrzynią biegów! 

BMW M5 z ogromnym przebiegiem

Możesz postrzegać BMW E39 M5 jak o bandycie w garniturze Armaniego. Trudno jednak wyobrazić sobie te egzemplarze z przebiegami ponad 300 000 kilometrów. Zazwyczaj tego typu samochody są parkowane w garażach i czekają na weekend, uświetniając prywatną kolekcję danego właściciela. 

Takie samochody zyskują też cały czas na wartości, więc wydaje się, że coraz mniej osób skłonnych jest ryzykować zabieranie swoich aktywów na drogę. Jest jeden właściciel takiego BMW w Holandii, który robi ogromne przebiegi. Wskazanie licznika wynoszące 346 000 kilometrów nie wydaje się być dużym, jeśli mówimy przykładowo o Volkswagenie Passacie. 

Ale charakter silnika BMW M5 sprawia, że jest to duże osiągnięcie. Co więcej, nawet samochód z małym przebiegiem może wywołać nieprzyjemne niespodzianki po dokładnym sprawdzeniu.

Dokładną inspekcję tego BMW przeprowadziła redakcja AutoWeek. Jeśli kojarzycie tę serię, na pewno widzieliście inne ciekawe samochody z dużymi przebiegami. 

Jeden „trik” – wystarczy dbać

To konkretne BMW E39 M5 to model z 2000 roku z kilkoma częściami z rynku wtórnego. Właściciel twierdzi, że samochód jest regularnie serwisowany, ma też sztywniejsze tuleje i amortyzatory. Jego hamulce zostały odnowione, jest też zabezpieczony przed korozją. Ogólnie samochód jest w bardzo dobrym stanie. 

Ten odcinek to kolejny dowód na to, że przebieg to nie wszystko. W rzeczywistości najważniejsze jest to, jak ktoś dba o dany pojazd. Jeśli przez lata wykonywałeś wszystkie serwisy i po prostu utrzymywałeś swój samochód w dobrej kondycji, przebieg nie powinien być ci straszny.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News