16 stycznia ruszają zapisy po jednorazowy dodatek 500 zł na paliwo. Można je wydać na cokolwiek

16 stycznia ruszają zapisy po jednorazowy dodatek 500 zł na paliwo. Można je wydać na cokolwiek

benzyna diesel ceny paliw paliwo

Podaj dalej

Od 16 stycznia ruszają zapisy po jednorazowy dodatek na paliwo w wysokości 500 zł. Co ciekawe, kierowcy którym przysługuje bonus otrzymają pieniądze bezpośrednio na konto i będą mogli wydać je na cokolwiek – nie tylko na paliwo. Taka forma pomocy trafi nawet do połowy gospodarstw posiadających samochód i dojeżdżających nim do pracy. Jeśli w domu są dwa samochody, kierowcy będą mogli ubiegać się o dwa „dodatki”. 

Jednorazowy dodatek na paliwo od 16 stycznia

Ile kosztuje paliwo od 4 stycznia
fot. freepik.com – user14919810

Podczas gdy paliwo i jego ceny utrzymują się na w miarę stabilnym poziomie, wciąż jest dużo droższe niż przed rokiem. Z tego powodu rządy wielu państw wciąż zastanawiają się, jak pomóc swoim obywatelom w trudnych czasach spowodowanych wysokimi kosztami energii. 

We Francji rządzący zdecydowali przygotować się jednorazowy dodatek na paliwo w wysokości 500 zł. Będzie on dostępny dla prawie połowy obywateli posiadających samochód, a zapisy ruszają od 16 stycznia i potrwają do 28 lutego. Co ciekawe, kierowcy otrzymają pieniądze bezpośrednio na konto. Oznacza to, że będą mogli wydać je na… cokolwiek. 

Dodatek na paliwo w wysokości 500 zł zostanie wypłacony aż 10 milionom Francuzów, co stanowi około 50% gospodarstw domowych. Warunkiem uzyskania pieniędzy jest korzystanie ze swojego prywatnego samochodu na dojazdy do pracy. 

Pieniądze można wydać na cokolwiek

paliwo diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik.com – LaRufi

Zapisy będzie można prowadzić za pośrednictwem strony internetowej, a czas na wysłanie swojego wniosku będzie do 28 lutego. Trzeba przyznać, że taka forma pomocy zapewne nieco ułatwi wejście w Nowy Rok wielu francuskim rodzinom. 

Co ciekawe, Francuzi, którzy jeszcze do niedawna praktycznie w ogóle nie korzystali z autogazu, coraz chętniej przesiadają się na LPG. Jednym z ich ulubionych wyborów w ostatnich miesiącach jest Dacia Duster wyposażona w fabryczną instalację. To tylko pokazuje, że problemy z drogim paliwem mają także dużo bardziej zamożne społeczeństwa. 

Samochody napędzane LPG cieszą się dużo większą popularnością w całej Europie. Świadczy o tym fakt, że to właśnie używane auta napędzane tym paliwem podrożały w zeszłym roku najbardziej. Średni wzrost cen wyliczony dla niemieckiego rynku wyniósł dla tych samochodów prawie 30% rok do roku. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News