Rząd zatwierdza kolejną waloryzację! Dwukrotny wzrost pieniędzy wypłacanych Polakom co miesiąc

Rząd zatwierdza kolejną waloryzację! Dwukrotny wzrost pieniędzy wypłacanych Polakom co miesiąc

zus-nowe-doplaty

Podaj dalej

Już dziś 14 września rząd zatwierdzi kolejne waloryzacje, o czym poinformowała wczoraj w programie Punkt Widzenia minister Marlena Maląg. Rada Ministrów przyjmie dziś rozporządzenie, choć Minister Rodziny i Polityki Społecznej nie mówiła o konkretnych kwotach. Na pewno będą jednak one znaczące, a Polacy będą mieli więcej pieniędzy.

Więcej pieniędzy na kontach Polaków

Dodatkowe pieniądze od 13 września
fot. freepik.com – welcomia

Rada Ministrów przyjmie dziś rozporządzenie o płacy minimalnej na rok 2024. Choć jeszcze nie wiemy, jaka to będzie dokładnie kwota, na pewno wzrost będzie miał miejsce dwukrotnie w ciągu całych 12 miesięcy przyszłego roku. 

Jak wspomniała minister Marlena Maląg: – Nie mogę jeszcze powiedzieć jakie to będą kwoty, ale na pewno ta waloryzacja będzie następować dwukrotnie w ciągu roku w związku z tym, że inflacja wciąż jeszcze jest na wysokim poziomie.

Wzrost ma być rekordowy

Według nieoficjalnych ustaleń wzrost płacy minimalnej w przyszłym roku ma być rekordowy. Porównując lipiec 2023 i lipiec 2024 może to być nawet wzrost na poziomie 19,4%. To dużo więcej niż wynosi inflacja – ale o szczegółach dowiemy się dopiero po zatwierdzeniu waloryzacji przez Radę Ministrów. 

dodatek opłata pieniądze
fot. freepik

 

Wiemy za to jak wzrośnie płaca minimalna 1 stycznia 2024 roku. Od wtedy minimalna pensja wyniesie 4242 zł brutto. Natomiast minimalna stawka godzinowa wyniesie 27 złotych. Kolejna podwyżka płacy minimalnej nastąpi w lipcu 2024 roku i to właśnie o jej wysokości będzie decydować dzisiaj rząd. 

Gdy tylko poznamy decyzję Rady Ministrów, news zostanie zaktualizowany. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News