1001-konne Audi RS6 Avant i sprint od 0 do 333 km/h. Rodzinne kombi demoluje niemiecką autostradę [WIDEO]

1001-konne Audi RS6 Avant i sprint od 0 do 333 km/h. Rodzinne kombi demoluje niemiecką autostradę [WIDEO]

audi-rs6-avant

Podaj dalej

Audi RS6 Avant najnowszej generacji to fenomenalna maszyna nawet bez pomocy tunerów. 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem zapewnia kierowcy 600 KM i moment obrotowy w postaci 800 Nm. Te liczby pozwalają na sprint od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,5 sekundy. A co, jeśli dorzucimy trochę mocy?

Czy to Audi ma za dużo mocy?

audi-rs6-mtm-kombi-tuning-2

Standardowe Audi RS6 Avant rozpędza się do prędkości maksymalnej 305 km/h jeśli masz pakiet Performance. W przeciwnym razie, bez hamulców ceramicznych, potężne kombi osiągnie 280 km/h. 

Wszystko to brzmi świetnie niemal dla każdego entuzjasty motoryzacji. Są jednak ludzie, którzy wolą wycisnąć jeszcze więcej mocy z samochodów Audi Sport. Tuner MTM jest jednym z nich. 

Ich zestaw napędowy podnosi moc niemieckiego kombi do oszałamiających 1001 KM i momentu obrotowego 1250 Nm! Taki pakiet niestety nie należy do najtańszych, bo trzeba na niego wydać grubo ponad 150 tys. złotych. Oznacza to jednak, że Audi dysponuje teraz mocą oryginalnego Bugatti Veyron 16,4. 

Prawie jak Bugatti!

Poniższy film daje mały przedsmak tego, do czego jest zdolny MTM RS6 Avant w linii prostej. Kierowca aktywował launch control i rozpędził kosmiczny samochód do 333 km/h. Według jednostki GPS, która mierzyła osiągi samochodu, ten zmodyfikowany rodzinny wagon osiągnął pierwsze 100 km/h w… 2,79 sekundy. 

Co prawda Bugatti Veyron potrzebował do tego tylko 2,5 sekundy, ale to wciąż niewiarygodne rezultaty. Czy mając w swoim garażu Audi RS6 wydałbyś dodatkową kasę na to, żeby uczynić je jeszcze szybszym? A może w zupełności wystarczyłaby ci standardowa konfiguracja?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News