1 października tysiące rodzin otrzyma dodatek 1465 zł. Pieniądze trafią na konto do wydania na cokolwiek

Tysiące rodzin może w przyszłym miesiącu zakwalifikować się na dodatek w wysokości 1465 złotych. Pieniądze trafią bezpośrednio na konto i będą mogły być wydane na cokolwiek. Gospodarstwa domowe już od 1 października będą mogły ubiegać się o dodatek finansowy, który pomoże zreperować budżet przed nadchodzącą zimą. 

dodatek pieniądze
Podaj dalej

Nowy dodatek od października

wybory zarobić komisja wyborcza
fot. freepik.com – welcomia

Kryzys związany z wysoką inflacją i drożyzną dotyka coraz większej liczby gospodarstw domowych. A sytuacja przed zimą może być dodatkowo utrudniona ze względu na konieczność ogrzania naszych domów. Dodatek finansowy, po który można zgłaszać się od 1 października, ma w tym pomoc. 

Gospodarstwa domowe mogą otrzymać dodatek w wysokości 1465 złotych z Funduszu Wsparcia Gospodarstwa Domowego. W puli zrażało się aż 842 miliony funtów, które rozdysponowane zostaną rodzinom o niskich dochodach mieszkających w Wielkiej Brytanii. Tysiące Polaków też może zgłosić się po te pieniądze. 

Fundusze rozdzielane są między gminy w całej Anglii, a każda z nich ma swój budżet, w którym może wydzielić część funduszu na dodatek. Oznacza to, że nie każdy otrzyma tę samą kwotę. Będzie ona zależeć od tego, gdzie dokładnie mieszkasz. 

Przelew pieniężny lub bon na żywność

dodatek pieniądze
fot. freepik.com

Niektóre władze lokalne realizują przelewy bankowe, inne oferują pomoc w postaci bonów na żywność lub rachunki za media. Aby znaleźć swoją gminę trzeba wpisać kod pocztowy w rządowym narzędziu lokalizatora samorządów. 

Po dodatek będą mogły zgłosić się osoby pochodzące z rodzin o niskich dochodach, renciści, opiekunowie, czy osoby niepełnosprawne. W większości gmin dodatek finansowy będzie wynosił w przybliżeniu prawie 1500 złotych. 

Zgłoszenia są obecnie zamknięte, ale drugi etap naboru rozpocznie się 1 października 2023 roku. Jeśli spełnisz wszystkie kryteria, otrzymasz minimalną płatność w wysokości 1465 złotych bezpośrednio na konto bankowe. Oznacza to, że pieniądze będzie można wydać na cokolwiek, co będzie akurat najbardziej potrzebne. 

Przeczytaj również