Intrygujący robot w fabryce ŠKODA AUTO

Intrygujący robot w fabryce ŠKODA AUTO

Intrygujący robot w fabryce ŠKODA AUTO

Podaj dalej

Producent od początku czerwca wykorzystuje w procesach produkcyjnych w pełni autonomicznego, samouczącego się robota transportowego. Robot rozpoznaje przeszkody, uzyskując informacje z otoczenia, a efektywność procesów transportowych stale wzrasta.

Robot transportowy w trakcie jednego przejazdu może przewozić ładunek do 130 kg i wybierać odpowiednią drogę w pełni autonomicznie. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów transportu, robot nie wymaga asystenta pasa ruchu w postaci pętli indukcyjnych, taśm magnetycznych czy innych systemów kontrolujących.

Robot uczy się trasy podczas jednorazowego przeprowadzenia go między stacjami za pomocą tabletu lub joysticka. Dzięki temu poznaje swoje otoczenie, samodzielnie dostosowując trasę wtedy, kiedy jest to potrzebne.

Dopracowana, nowoczesna technologia umożliwia robotowi poruszanie się za pomocą czujników i skanerów laserowych. Rozpoznaje on pojazdy i stacjonarne przeszkody a także ludzi przechodzących przez jego trasę. Jest w stanie dojechać do wszystkich miejsc w fabryce ŠKODY w Vrchlabí, która ma powierzchnię ponad 16 000 m2. Każdego dnia robot pokonuje 35 km, wykonując 120 przejazdów pomiędzy centrum pomiarów mechanicznych a maszynami przetwórczymi.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News