Interia Team tuż za podium w Moście

Interia Team tuż za podium w Moście

Podaj dalej


InteriaTeam_Most2016_race1_14

Skoda Octavia Cup: w Moście wygrał Czech, kierowca Interia Team tuż za podium

Czech Tomas Pekar wygrał pierwszy wyścig trzeciej rundy Skoda Octavia Cup, rozgrywanej na torze w Moście (Czechy). Kierowcy Interia Team poprawili swoje pozycje z kwalifikacji: Adam Rzepecki finiszował na czwartym miejscu, Tomek Rzepecki na 10. Startujący z pole position Tomas Enge, były kierowca F1, zakończył wyścig na 8 pozycji.

Sobotni wyścig rundy Skoda Octavia Cup rozpoczął się od sporego zamieszania na pierwszym okrążeniu. W wyniku kontaktu na poboczu zostały samochody Radka Beresa oraz Richarda Meixnera, a na torze pojawił się safety car. Przez trzy okrążenia pucharowicze podróżowali w regulaminowym szyku, w którym piąte miejsce zajmował Adam Rzepecki. Po ponownym starcie polski kierowca szybko awansował na czwartą pozycję, mając przed sobą Pekara, Vorbę i lidera tegorocznego cyklu Gabora Tima (Węgry). W takiej też kolejności czołowa czwórka minęła linię mety.

InteriaTeam_Most2016_race1_07

Jestem bardzo zadowolony z czwartego miejscemówił po zakończeniu wyścigu Adam Rzepecki. – Na początku zakotłowało się nieco na szykanie, później wyjechał safety car, a po restarcie dość szybko udało mi się awansować o jedno miejsce. To najlepszy mój wynik w tegorocznym sezonie i mam nadzieję, że jutro będzie jeszcze lepiej.

Drugi kierowca Interia Team, Tomasz Rzepecki, sobotnią część trzeciej rundy również zaliczył do udanych.

InteriaTeam_Most2016_race1_16

Pierwszy wyścig w Moście był nieco lepszy niż kwalifikacje – podsumował dzień Tomek Rzepecki. – Poprawiłem tor jazdy, kręciłem lepsze czasy, a na koniec udało się wbić do czołowej dziesiątki. Wprowadzamy małe poprawki na niedzielny wyścig i wierzę, że uda się jeszcze awansować.

Drugi wyścig zostanie rozegrany w niedzielę. Początek zaplanowano na godzinę 13:15.

InteriaTeam_Most2016_race1_06

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News