Inspektorom ITD opadły szczęki. Oto co znaleźli pod skrzynią biegów

Inspektorom ITD opadły szczęki. Oto co znaleźli pod skrzynią biegów

SMOG_1

Podaj dalej

Aż trudno nam sobie wyobrazić miny funkcjonariuszy ITD, gdy zobaczyli zamontowaną pod skrzynią biegów brytfankę do pieczenia ciasta. Przyznajemy, że pomysłowość kierowców nie zna granic.

Naczynie, które na co dzień wykorzystywane jest w kuchni, tym razem zamontowano pod skrzynią biegów. Brytfanna pod ciężarówką miała służyć jako zbiornik na olej, który wyciekał z pojazdu. Zastosowane przez kierowcę rozwiązanie było mimo wszystko ryzykowne. W przypadku gwałtownego hamowania, olej mógł wylać się na drogę, stanowiąc poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Działania kontrolne prowadzone w ramach akcji „Smog” mają przede wszystkim doprowadzić do wyeliminowania z ruchu ciężarówek, busów, czy aut osobowych, które zanieczyszczają środowisko. W tego typu kontrolach wykorzystywany jest dymomierz – urządzenie kontrolujące jakość spalin. W 15 pojazdach stwierdzono nieprawidłowości. Według ITD, zanieczyszczały ono środowisko, emitując nadmierne ilości spalin.

Uwaga kierowcy. Dziś w całym kraju prowadzony jest „kaskadowy pomiar prędkości”

Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne sześciu pojazdów, w których wykryto nieprawidłowości. Kierowcy pojazdów z wyciekami oleju i usterkami technicznymi zostali ukarani mandatami. Wobec przedsiębiorców natomiast wszczęto postępowania administracyjne.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News