Innowacyjny system audio

Innowacyjny system audio

Innowacyjny system audio

Podaj dalej

Rewolucyjna technologia – tak bez wątpienia można nazwać projekt, nad którym pracuje SEAT i Noveto. System umożliwia generowanie dźwięku bezpośrednio do ucha każdego pasażera, bez potrzeby korzystania ze słuchawek czy tradycyjnych głośników audio.

Współpraca SEAT-a i Noveto to wynik projektu XPLORA. Realizowany w Tel Awiwie ma na celu zwiększenie komfortu jazdy i opracowanie nowych rozwiązań w zakresie mobilności. Noveto stworzyło pierwszy na świecie system „dynamicznego skupienia dźwięku”.

Ta unikalna technologia zapewnia każdemu użytkownikowi wysoką jakość dźwięku, bez izolowania od otoczenia lub przeszkadzania innym. Rozwiązanie to umożliwi rodzicom zajmującym miejsca na przednich fotelach słuchanie własnej muzyki, podczas gdy dzieci siedzące z tyłu będą mogły cieszyć się własną rozrywką w tym samym czasie oraz bez potrzeby korzystania ze słuchawek.

Obecnie trwają prace nad zintegrowaniem innowacyjnej technologii w pojazdach SEAT-a. Specjalnie powołany do tego zadania zespół wykaże konkretne możliwości wykorzystania systemu. Wśród nich m.in. sytuację, w której kierowca może zarządzać nadchodzącymi połączeniami, podczas gdy inny pasażer słucha wybranej przez siebie muzyki.

XPLORA, droga do przyszłości

XPLORA to inicjatywa SEAT-a, która ma na celu nawiązywanie relacji z izraelskimi startupami i interesariuszami działającymi w obszarze nowych technologii oraz identyfikowanie innowacyjnych projektów. W przyszłości ma to doprowadzić do wdrożenia innowacji w samochodach SEAT-a oraz stworzenia nowych modeli biznesowych.

SEAT od czerwca tego roku uczestniczył w ramach projektu XPLORA w ośmiu przedsięwzięciach. Współpraca z Noveto to pierwsze z nich, które ma szansę zakończyć się pełnym sukcesem. Obecnie trwają testy koncepcyjne, które ostatecznie mogą mieć rzeczywisty wpływ na proces tworzenia samochodu oraz kształtować przyszłą mobilność.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News