Infiniti jednak zostanie w Polsce?

Infiniti jednak zostanie w Polsce?

Podaj dalej

Oficjalnie tak, ale też oficjalnie nie. Jeśli kupiłeś któryś z modeli możesz być spokojny, ponieważ japoński producent nadal będzie utrzymywał autoryzowany serwis w Polsce i innych krajach Europy Zachodniej. Ale od przyszłego roku na próżno będzie można szukać salonów dilerskich a tym samym nowych propozycji modelowych od „luksusowej odnogi” Nissana.

ASO zagwarantowane

Właściciele dotychczas zakupionych modeli marki Infiniti mogą spać spokojnie. Jak potwierdza polski importer, w kwestii serwisowania wszystko pozostaje po staremu.

Grzegorz Szczypior, prezes Grupy IP: Opieka nad klientami w Polsce pozostaje bez zmian. Posiadaczy samochodów Infiniti będziemy otaczać opieką posprzedażną dopóki tylko będą użytkowali swoje samochody.

Polska sieć w innym sojuszu

Mało tego, firma czyni starania aby polski oddział, mówiąc kolokwialnie, odłączył się od struktur zachodnich, a dołączył do aliansu, związanego z rynkami skoncentrowanymi na wschód Starego Kontynentu.

Jak oficjalnie informuje prezes Grupy IP,  „polskie” Infiniti będzie również utrzymywać sieć sprzedaży, która jest częścią systemu dystrybucji dla Europy Zachodniej. Będzie funkcjonowała tak jak dotychczas, do 31 marca 2020 r. W ofercie marki w Polsce pozostają modele Q30 i QX30, produkowane w Japonii Q50 i Q60, a także wprowadzony do sprzedaży w Polsce, poza siecią Infiniti Europe, SUV QX60.

Infiniti kończy przygodę w Europie – marka ogłasza koniec produkcji i sprzedaży

Przed końcem roku ogłoszone zostaną szczegóły specjalnie opracowanego planu, który zapewni kontynuację obsługi posprzedażnej w zakresie usług serwisowych i gwarancyjnych. Z punktu widzenia klientów nic się nie zmieni – gwarancja będzie honorowana do końca jej trwania, a serwis pogwarancyjny, oparty o dostawy części zamiennych poprzez europejską sieć logistyczną aliansu Renault-Nissan i ogólnopolską sieć serwisów Infiniti, będzie funkcjonował tak jak dotychczas.

Grzegorz Szczypior: My w Polsce jesteśmy w wyjątkowej sytuacji. Przez ponad dziesięć lat współpracy daliśmy się poznać jako najlepszy dystrybutor Infiniti w Europie, dlatego wierzymy, że centrala marki jest żywotnie zainteresowana tym, aby samochody Infiniti nie zniknęły z naszych dróg. Co bardzo istotne, tuż za naszą wschodnią granicą samochody Infiniti będą dalej sprzedawane w ramach systemu dystrybucji dla Europy Wschodniej. Bardzo ważnym faktem jest to, iż marka jest w trakcie największej w swojej historii zmiany modelowej, która przewiduje wprowadzenie najbardziej zaawansowanych, wręcz kosmicznych samochodów o napędzie elektrycznym i to już począwszy od roku 2021. Ponieważ rynek motoryzacyjny jest w trakcie rewolucji związanej z historyczną zmianą napędu na elektryczny, nie da się na dzisiaj wykluczyć żadnego scenariusza.

Jeśli chodzi o najbliższe miesiące – jedyna zmiana, jaką odczują klienci będzie polegała na szybkim – a nawet bardzo szybkim – wyczerpywaniu się oferty obecnych samochodów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News