Infiniti inwestuje w elektryki

Infiniti inwestuje w elektryki

Infiniti inwestuje w elektryki

Podaj dalej

Japończycy planują w 2021 roku wypuścić na rynek swój pierwszy samochód elektryczny. Infiniti planuje mocno zaangażować się produkcję modeli z napędami elektrycznymi oraz hybrydowymi. Większość modeli tej marki wyprodukowanych po tym roku ma posiadać właśnie takie napędy.

W 2017 roku koncern Nissana sprzedał ponad 246 000 samochodów Infiniti. Dotychczas marka ta nie była sprzedawana w Japonii, ale to się wkrótce zmieni. Dzięki olbrzymiemu sukcesowi modelu Leaf, Nissan jest liderem samochodów elektrycznych na świecie. Od 2010 roku zostało sprzedanych ponad 300 000 egzemplarzy tego modelu.

Plany Nissana są ambitne. Planują oni zwiększenie udziału sprzedawanych samochodów z napędami alternatywnymi do 20% w USA, do 30% w Chinach i do 40% w Europie oraz w Japonii. Według założeń Infiniti w ramach tej marki, ich pojazdy mają odpowiadać połowie światowej sprzedaży do 2025 roku.

Biorąc pod uwagę, że między innymi Francja, Wielka Brytania, Indie i Chiny planują wprowadzenie zakazu sprzedaży pojazdów na paliwa kopalniane między 2030 a 2040 rokiem, taki kierunek rozwoju branży motoryzacyjnej jest nieunikniony.

Tagi: Elektromobilność, Infiniti, elektryczne samochody

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News